Νίκες για Ροδόπολη, Χριστός, Δραβήσκο, Βαλτοτόπι και Νιγρίτα, “Χ” για Νέα Τυρολόη και Νέο Πετρίτσι (Ανώτερη Α’ & Β’ Όμιλος Play off-play out) 7-3-2020

PLAY OFF  ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  2η αγωνιστική

ΡΟΔΟΠΟΛΗ                       4

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                     0

«Καρέ» για τον «Ολυμπιακό»

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τρία στην επανάληψη η Ροδόπολη επικράτησε του Καπνοφύτου με 4-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα, είχαν την κυκλοφορία της μπάλας, δημιούργησαν ευκαιρίες και σημειώνοντας τέσσερα τέρματα έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι αγωνίστηκαν για ακόμη μία φορά με πολλούς τραυματισμούς και ελλείψεις δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι θετικό από την αναμέτρηση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ μετά από σέντρα του Μπακάλοφ, ο Μουτεσίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 50’ ο Μουτεσίδης με τακουνάκι πραγματοποίησε το 2-0. Στο 54’ ο Πανταζής με ψηλοκρεμαστό πλασέ πέτυχε το 3-0. Στο 70’ ο Λαντροβαλίεφ με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 4-0.

Από τον «Ολυμπιακό» διακρίθηκαν οι Μουτεσίδης, Καλαής και Τσολντίεφ, ενώ από τους «Ακρίτες» οι Δεληγιάννης και Σαββίδης Χρ.

Καλή η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Μαυρίδης και Αχιλλεύς.

ΡΟΔΟΠΟΛΗ: Σαχινίδης, Καλαής, Κωνσταντινίδης, Δεμερτζής, Κουθουρίδης(46’ Καραμαυρουδής), Καζάκης, Τσολντίεφ(60’ Τσεκρέζι), Λαντροβαλίεφ, Μουτεσίδης, Πανταζής(65’ Κοτούλας), Μπακάλοφ(55’ Δημητριάδης).

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ: Αντωνιάδης, Δεληγιάννης, Σαχπαζίδης, Σαββίδης Σαβ, Μπουτακίδης, Αναγνώστου, Ζαφειρίδης, Χαλίλης, Παρίσης, Ηλιάδης(46’ Χουρδάρης), Σαββίδης Χρ.

ΧΡΙΣΤΟΣ                  5

ΚΕΡΚΙΝΗ                 0

«Πεντάσφαιρη» «Νίκη»

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε το Χριστός, το οποίο φιλοδώρησε με πέντε τέρματα της Κερκίνη.

Ο «Διαγόρας» κατέβηκε στο γήπεδο με εννέα παίκτες, ενώ στο τέταρτο ο Μούτζελος αισθάνθηκε ζαλάδες και αποχώρησε από το παιχνίδι, με αποτέλεσμα το ματς να αποκτά τυπική διαδικασία, καθώς η Κερκίνη συνέχισε να παίζει με οκτώ παίκτες.

Η «Νίκη» είχε εύκολο έργο και κατέκτησε ένα άνετο τρίποντο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 15’ ο Αμπαδίνης με σουτ εντός περιοχής έκανε το 1-0. Στο 30’ ο Σιώης Αν με ατομική ενέργεια και πλασέ πραγματοποίησε το 2-0. Στο 55’ ο Αμπαδίνης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 3-0. Στο 63’ ο Αμπαδίνης με διαγώνιο σουτ σημείωσε χατ τρικ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 85’ ο Μπαρμπούτης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Από τη «Νίκη» διακρίθηκαν οι Σάββας, Τζήμας και Αμπαδίνης, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι, ενώ από τον «Διαγόρα» δεν ξεχώρισε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Παυλίδου και Παπαποστόλου.

ΧΡΙΣΤΟΣ: Πάσιος, Ταγκαλίδης, Μπαχαρίδης(46’ Καρυπίδης), Σάββας, Τζήμας, Ζαφείρης, Μπαρμπούτης, Γουναρίδης(60’ Καλαμάρας Ι), Αμπαδίνης, Σιώης Αν, Σιώης Γ(55’ Μπομπάι), Κιουτσούκης(60’ Μαρλάς).

ΚΕΡΚΙΝΗ: Δουλγέροφ, Τραϊανός, Κυριαζίδης, Μουσμουλίδης, Μούτζελος, Σαμαρτζίεφ, Τορακίδης, Μπουχούρης, Σαμουηλίδης.

PLAY OUT  ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  1η αγωνιστική

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ                  2

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ                   2

«Χ»ωρίς νικητή…

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Νέα Τυρολόη και το Νέο Πετρίτσι.

Το ματς ήταν για γερά νεύρα, με εναλλαγές στο σκορ, αλλά χωρίς νικητή.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ ο Ζαγγελίδης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 42’ ο Ζιάγκας πραγματοποίησε το 1-1. Στο 75’ ο Τύριλος έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ στο 84’ ο Καλταπανίδης με σουτ έγραψε το τελικό 2-2.

Στο 83’ η «Αναγέννηση» ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα παίκτες.

Από τον ΠΑΟΤ διακρίθηκαν οι Κατρακούλιας και Ζαγγελιδης.

Κάκιστη με παράπονα και από τις δύο ομάδες η διαιτησία του κ. Πούλιου. Επόπτες οι κ.κ. Σαπαρδάνης και Καραμανίδης.

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ: Προϊας, Ζάντσιος Κ, Καραμεμετλής, Βαλτσιάνης Π(70’ Ζαφειρίδης), Φερματζής(70’ Ζάντσιος Π), Χατζηπαντελής Π, Χατζηγιοβάνης, Πατραλέξης, Ζαγγελίδης(80’ Μαστορίδης), Κατρακούλιας, Καλταπανίδης.

PLAY OFF  ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  2η αγωνιστική

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ                2

ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ                0

Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο η «Ασπίδα»

Βάζοντας ουσιαστικά τις βάσεις στο πρώτο ημίχρονο ο Δραβήσκος επικράτησε του Πεθελινού με 2-0.

Η «Ασπίδα» ουσιαστικά καθάρισε στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη ο «Στρυμών» είχε την πρωτοβουλία, δημιούργησε δυο με τρεις φάσεις, ωστόσο δεν άλλαξε τίποτα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 15’ ο Ράσκοφ με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 35’ ο Ράσκοφ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Στο 80’ ο Δραβήσκος έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κεραμιδά.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Ψαρέλης, Ράσκοφ και Ματενόγλου, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Φλώρος, Πολυχρονιάδης και Σαμαράς.

Καλή η διαιτησία του κ. Ευθυμιάδη. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζή και Παπαδόπουλος.

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ: Ιντζόγλου, Κεραμιδάς, Βουβούκης, Αβραμίδης, Ψαρέλης(80’ Παπουτσόγλου), Κουρτίδης, Γκαρακλίδης, Μεσέρδης Χρ, Ματενόγλου, Ράσκοφ(85’ Μαλίνης), Γαβριήλ(65’ Κασμερίδης).

ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ: Κολόκθας, Λαπούσι(46’ Φλώρος), Σαμαράς, Βασιλειάδης, Γκέλης(10’ λ.τ Βασιλικός), Παπαδόπουλος, Μακρής Ν(80’ Κούκος), Τσαρούχας, Γεμενετζής, Πολυχρονιάδης, Καμπουρίδης(70’ Πασχαλίδης).

PLAY OUT  ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  1η αγωνιστική

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ               0

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                  2

Πήρε τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο ο «Ατρόμητος»

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης το Βαλτοτόπι πήρε την εκτός έδρας νίκη με 0-2 απέναντι στην Μεσολακκιά.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια, όμως στην επανάληψη ο Ατρόμητος πετυχαίνοντας δύο γκολ έφτασε στη νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 65’ ο Μοσκοφίδης με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 85’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μοσκοφίδη ο Μάνιμος Ηλ με κεφαλιά έγραψε το τελικό 0-2.

Από τον «Μακεδονικό» διακρίθηκαν οι Κατσιρμάς Ορφ, Τσέλιος Δ και Σίμος Δ, ενώ από τον «Ατρόμητο» οι Μοσκοφίδης, Μάνιμος Ηλ και Ντενίζ Κίστα.

Καλή η διαιτησία του κ. Καρασάββα. Επόπτες οι κ.κ. Βασάκης και Τσίκου.

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ: Τσέλιος Δ, Στογιάννης Κ, Νένος Γ, Νένος Χρ, Συρόπουλος Δ, Σιμιντιριάδης Θ, Σίμος Δ, Κατσιρμάς Ορφ, Τσιάτρης Θ, Πασιαλής Αλ, Λούφας Ι(70’ Τσέλιος Ν).

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ: Μηλάρης Γ, Ρίζος, Μάνιμος Γ, Μηλάρης Χρ, Ντενίζ Κίστα, Κλαϊντι Κίστα, Μάνιμος Ηλ, Κωνσταντινίδης(80’ Μιχαλούδης), Πόζα(65’ Νικολαϊδης), Μοσκοφίδης, Γκατέκας.

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018                      5

ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ             0

Άνετη επικράτηση

Πραγματοποιώντας την καλύτερη της φετινή εμφάνιση η Νιγρίτα φιλοδώρησε με πέντε τέρματα του Ηρακλή Σερρών.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε πολύ καλή ημέρα και συνδυάζοντας ουσία και θέαμα έφτασαν σε μια δίκαιη και καθαρή νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι κινήθηκαν σε μέτρια επίπεδα και αναπόφευκτα γνώρισαν την ήττα.

Πρέπει να σημειωθεί πως ντεμπούτο έκαναν ο 14χρονος Αραμπατζής και ο 15χρονοςΤσερπισνός, οι οποίοι πραγματοποίησαν την πρώτη τους συμμετοχή και άφησαν τις καλύτερες υποσχέσεις για το μέλλον.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 25’ ο ΡραπάΙ με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 40’ αυτογκόλ μετά από σουτ του Σαλονικιού για το 2-0. Στο 44’ ο μετά από φοβερή κάθετη πάσα του Παραλή ο Καρδαράς με πλασέ πέτυχε το 3-0. Στο 60’ ο Χατζηστραβός με σουτ σημείωσε το 4-0. Στο 80’ ο Σαλονικιός με σουτ φωτοβολίδα έστειλε τη μπάλα στο «Γ» για το τελικό 5-0.

Από τη Νιγρίτα δεν υστέρησε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Χαψά. Επόπτες οι κ.κ. Κιοσσές και Καραμανίδης.

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Ραπάϊ, 40΄(αυτ) Φάκης ,  44΄ Καρδαράς, 75΄ Χατζηστραβός, 80΄ Σαλονικιός

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Κιοσσές Κ. – Καραμανίδης Σ.

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018: Μαντζούκας, Καλλινικίδης, Βαγενάς(60’ Γκότσι), Τσιμπούκας, Βασιλούδης Αθ, Παραλής(70’ Αραμπατζής), Χατζηστραβός(65’ Δουρμούζης), Σαλονικιός, Μαντζιούρης(80’ Τσερπισνός), Ρραπάι, Καρδαράς.

ΜΠΑΜΠΗΣ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ – ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ SPORT VILLAGE: «Εδώ και αρκετά χρόνια κάναμε μια επιχείρηση όσον αφορά τον χώρο του Αθλητισμού, με ακαδημίες ποδοσφαίρου, με ακαδημίες tennis και νομίζω ότι είμαστε σε πολύ καλό δρόμο» (video)

“Πεντάσφαιρος” ο Λιθότοπος, σημαντικές νίκες για Αμμουδιά και Ροδολίβος (Επίλεκτη PLAY OUT) 7-3-2020