Νίκες για Κάτω Μητρούσι, Ποντισμένο, Σκούταρι, Νιγρίτα και Νέα Ζίχνη (13-11-2021)

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ  4η αγωνιστική

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                   0

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ             2

Καθάρισε με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο

Με ένα γκολ κάθε ημίχρονο το Κάτω Μητρούσι επικράτησε του Καπνοφύτου εκτός έδρας με 0-2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 40’ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Σε αυτή την φάση διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι πως υπήρχε οφσάιντ. Στο 70’ με αυτογκόλ του Μπιλούμπαση γράφτηκε το τελικό 0-2.

Από τους Ακρίτες διακρίθηκαν οι Δεληγιάννης και Ντικαπασάνης.

Καλή η διαιτησία του κ. Καρασάββα. Επόπτες οι κ.κ. Βαφειάδης και Βλάχος.

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ: Ντικαπασάνης, Στραχίνης, Μπιλούμπασης, Κωνσταντινίδης(20’ λ.τ Πάνκος Π), Δεληγιάννης, Σαχπατζίδης, Πάνκος Φ(80’ Τσολακίδης), Αβραμίδης(60’ Διαμαντίδης), Τσαρτσίδης(80’ Ηλιάδης), Αναγνώστου, Χαραλαμπίδης(60’ Μελαδίνης).

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ              3

ΑΓΚΙΣΤΡΟ                      0

Άνετη νίκη

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη το Ποντισμένο επικράτησε με 3-0 του Αγκίστρου.

Στον αγωνιστικό τομέα, μόλις στο 1’ ο Κολοκοτρώνης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 20’ ο Μεστάνης με πολύ ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή πραγματοποίησε το 2-0. Ο 15χρονος Μεστάνης ήταν η αποκάλυψη της αναμέτρησης. Στο 65’ ο Μπακάλης Μ με πλασέ έγραψε το τελικό 3-0. Στο 78’ ο Μπακάλης Μ αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα.

Οι άνθρωποι του «Άρη» έχουν πολλά παράπονα, καθώς κατήγγειλαν για ρατσιστική συμπεριφορά παίκτη του Αγκίστρου.

Από το Ποντισμένο διακρίθηκαν οι Αγγελάκης, Μεστάνης και Αλιπασαλής.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Αναγνωστίδης και Ντεμάι.

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ: Αγγελάκης, Καραμάνης(75’ Χίντζιος), Μούτας, Χαβαλές, Μπακάλης Στ, Κοτρίκης, Χρηστίδης, Αθανασούλης(88’ Αλιπασαλής), Μπακάλης Γ, Κολοκοτρώνης, Μεστάνης(65’ Χαβαλές Σ).

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ  4η αγωνιστική

ΣΚΟΥΤΑΡΙ               2

ΠΟΣ 2000               0

Καθάρισε στην επανάληψη

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης το Σκούταρι επικράτησε του ΠΟΣ 2000 με 2-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 53’ ο Σκαπής Δημ έκανε το 1-0. Στο 62’ ο Αγαπίδης Ισαάκ έγραψε το τελικό 2-0.

Καλή η διαιτησία του κ. Αρχοντογιάννη. Επόπτες οι κ.κ. Σαββάτης και Μαρλά.

ΠΑΟΚ ΣΕΡΡΩΝ              0

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018                2

Δύσκολη νίκη

Μια πολύ δύσκολη νίκη πέτυχε η Νιγρίτα, η οποία επικράτησε εκτός έδρας του ΠΑΟΚ Σερρών με 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με τη νίκη μέσα σε μια πολύ δύσκολη έδρα, καθώς τα πιτσιρίκια του ΠΑΟΚ Σερρών κοίταξαν στα μάτια τη Νιγρίτα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο πρώτο ημίχρονο η Νιγρίτα είχε τρία δοκάρια με τους Αραμπατζής Θεοδ, Τσιχαράπη και Καρδαρά. Στο 55’ ο Καρδαράς με κεφαλιά έκανε το 0-1. Σε αυτή την φάση διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι πως δεν υπήρξε φάουλ στην αρχή της φάσης.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Τσιχαράπης με σουτ έγραψε το τελικό 0-2.

Από τον ΠΑΟΚ Σερρών διακρίθηκαν οι Καπλανίδης, Αβραμίδης και Παυλίδης, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι, ενώ από τη Νιγρίτα δεν υστέρησε κανείς.

Με πολλά παράπονα από τον ΠΑΟΚ Σερρών η διαιτησία του κ. Μπάρκα. Επόπτες οι κ.κ. Βουτσάς και Τσίκου.

ΠΑΟΚ ΣΕΡΡΩΝ: Σαμαρτζίδης, Δαλάγκας, Αβραμίδης(60’ λ.τ Αναγνώστου), Καπλανίδης, Παυλίδης, Αρναουτάκης, Καλαμάρας Αγ(30’ λ.τ Θωμόγλου), Πετσινίκης, Μπίδιος, Καλαμάρας Γ(65’ Χριστοφορίδης), Γουναρίδης.

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018: Κωντσιλίδης, Καρδαράς, Καλλινικίδης, Αραμπατζής Χαρ, Γκούρτσας, Παραλής, Χαϊδευτός(70’ Καραγιάννης), Σαλονικιός, Αραμπατζής Ραφ(70’ Βαγενάς), Τσιχαράπης, Αραμπατζής Θεοδ.

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  4η αγωνιστική

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ              0

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                 5

«Πεντάσφαιρος» ο «Μέγας»

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η Νέα Ζίχνη, η οποίο φιλοδώρησε εκτός έδρας με πέντε τέρματα τους Επταμύλους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 7’ ο Τόσκα έκανε το 0-1. Στο 40’ ο Γκρέτσα Νικοδ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 44’ ο Τενεκετζής πέτυχε το 0-3. Στο 45’ ο Τενεκετζής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Στο 56’ ο Παρασκευάς έγραψε το τελικό 0-5.

Από τον «Μέγα Αλέξανδρο» Νέας Ζίχνης δεν υστέρησε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Φραγκάκη. Επόπτες οι κ.κ. Λυγγερίδης και Μανδέλας.

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ: Ζαχαριάς, Βερβέλης, Πεχλιβανίδης, Φαρδέλας, Καβάζης, Αμανατίδης, Ρόβας, Κελεσενλής, Ηλιόπουλος, Βερβέλης Γ, Πετρίδης.

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ: Ορνιθάς, Γεωργιάδης, Σαφούρης(66’ Ταζές Β), Γεωργιτζίκης(46’ Μπασιάς), Λιαούρης, Δρακούλης, Γκρέτσα Νικ(75’ Ταζές Χρυσοβ), Αλιατίδης, Τενεκετζής(66’ Σαρυπαρόγλου), Παρασκευάς, Τόσκα(75’ Δροσόπουλος).

Νίκες για Άγιο Πνεύμα, Αμμουδιά, Λιθότοπο, 1800 και Ροδολίβος, «Χ» για Χείμαρρο και Άνω Μητρούσι (13-11-2021)

Πανσερραϊκός: Ισοπαλία 1-1 με τον ΠΑΟΚ Β’