“Τρένο” Σιδηρόκαστρο και Νεοχώρι, Καρέ για το 1800, δύσκολη νίκη για τα Άνω Ποροϊα (Επίλεκτη) 30-11-2019

0

ΝΕΟΧΩΡΙ                           4

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ               1

Αποτελεσματικός ο «Αστήρ»

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη το Νεοχώρι κατέβαλε την αντίσταση του Άνω Μητρουσίου με 4-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο «Θρακικός» είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και ενάντια στην ροή του αγώνα δέχθηκε δύο γκολ. Ο «Αστήρ» αν και δεν πιάνει υψηλά στάνταρ απόδοσης, αλλά λόγω της αποτελεσματικότητας του στην τελική προσπάθεια φτάνει στις νίκες και βρίσκεται στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν, είχαν δύο δοκάρια με τους Δίγκα και Γκαϊτατζή, όμως δεχόμενοι άλλα δύο γκολ οδηγήθηκαν στην ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 12’ ο Σιψής με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 16’ ο Σιψής με κρεμαστό πλασέ πραγματοποίησε το 2-0. Στο 43’ ο Μπελίτος με πέναλτι μείωσε σε 2-1. Στο 80’ μετά από ενέργεια του Μαργαρίτη, ο Βουδουρίδης με κοντινό πλασέ πέτυχε το 3-1. Στο 89’ ο Σιψής κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος και έγραψε το τελικό 4-1.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Σιψής, Θεοδώρογλου και Μαργαρίτης, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Θωμόγλου και Μπελίτος.

Καλή η διαιτησία του κ. Κρυωνά. Επόπτες οι κ.κ. Αναγνωστίδης και Μπομπόγιας.

ΝΕΟΧΩΡΙ: Θεοδώρογλου, Πανούδης, Μαργαρίτης, Θεοδωρίδης, Αποστόλου, Τσιόπτσης, Σένια(65’ Λούσιος), Βουδουρίδης(88’ Μακράκης), Σιψής, Χατζηπέτρου(81’ Χατζηπαυλίδης), Τρέντσιος(74’ Καραχάλιος).

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ: Ασημώνης, Θωμόγλου, Αραμπάς, Τάτσιος, Πασχαλούδης(38’ Καρφαρίδας), Παπαδόπουλος(89’ Θεοχαρίδης), Πέππας, Μπελίτος, Γκαϊντατζής(76’ Σκουλαρίκης), Χριστοφορίδης, Αντωνιάδης(57’ Δίγκας).

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ                     0

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ              2

Θύμισε Σιδηρόκαστρο Γ’ Εθνικής

Σημειώνοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο το Σιδηρόκαστρο έφυγε με την νίκη και από την έδρα του Χειμάρρου επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας με 0-2.

Ο «Εθνικός» μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έδειξε ειδικά στο πρώτο ημίχρονο πως είναι ομάδα Γ’ Εθνικής. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους, πίεσαν, χωρίς όμως να μπορέσουν να αποφύγουν την ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 11’ ο Αβράμης με σουτ-κεραυνό έστειλε την μπάλα στο «Γ» και έκανε το 0-1. Στο 33’ μετά από κάθετη πάσα του Ρούμπου, ο Παρούκας βγήκε τετ τα τετ και με πλασέ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 48’ διαμαρτυρία για τον Ηρακλή, καθώς ακυρώθηκε γκολ του Ιβαντζίκη ως οφσάιντ.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Σβεντζίδης, Τριανταφύλλου και Πρασιάδης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Αβράμης, Βεντούζης, Τσεμπερίδης και Παρούκας.

Καλή η διαιτησία του κ. Στόλη. Επόπτες οι κ.κ. Δουλγέρης και Βογιατζή.

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ: Δουλγέρης, Κοσμόπουλος, Καραγιαννίδης, Πρασιάδης, Ελευθεριάδης, Ιβαντζίκης, Βασιλειάδης Ευστ(89’ Θεοδωρίδης Αδ), Κρίτσκας(46’ Σβεντζίδης), Τριανταφύλλου, Χατζηγεωργίου(68’ Καλαϊτζίδης), Λεκάκης.

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ: Τσιντσάρης Δ, Χάρισμας, Πετρίδης(61’ Τσιντσάρης), Βεντούζης, Λεωνίδας, Ρούμπος(90’ Μιχαλέρης), Αβράμης, Τσεμπερίδης, Παρούκας(88’ Στεφανίδης), Σπανίδης, Γερμανλής(85’ Αϊβατζίδης).

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                  0

ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ                1

Δύσκολη νίκη

Με ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης τα Άνω Ποροϊα πήραν την εκτός έδρας νίκη απέναντι στο Ροδολίβος με 1-0.

Το ματς δεν είχε πολλές φάσεις, ήταν ισορροπημένο, έγινε περισσότερο παιχνίδι κέντρου και ουσιαστικά έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι όποιος έβαζε το γκολ θα έπαιρνε και τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 56’ μετά από πάσα του Μπεγκόγκοφ, ο Νικόλοφ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-1.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκε ο Σταθάκης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μαντζάρης, Ατανάσοφ και Αθανασιάδης.

Άριστη η διαιτησία του κ. Σαφούρη. Επόπτες οι κ.κ. Βασίλογλου και Παπαποστόλου.

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ: Σταθάκης, Τσιμπουργιανούδης, Καρασαββίδης, Χατζηδάφνης, Χαρίσης, Ανδρίκος, Σύρπας(80’ Μωυσής), Ιωαννίδης(60’ Στράτης), Κεχαγιάς(70’ Σκεντέρι), Τσακμάκης, Σταθόπουλος.

ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ: Αθανασιάδης Π, Μάντζαρης Στ, Τομπουλίδης, Γκέρτσεφ, Γκούλα, Παπαδόπουλος Π(89’ Στεφανίδης), Μπεγκόγκοφ, Κωνσταντινίδης, Ατανάσοφ, Τσομίδης(50’ Δανατζής), Νικόλοφ.

SERRES 1800                   4

ΑΜΜΟΥΔΙΑ                     0

«Καρέ» για το 1800

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τρία στην επανάληψη η SERRES 1800 επικράτησε της Αμμουδιάς με 4-0.

Το ματς ήταν ισορροπημένο μέχρι και το χαμένο πέναλτι του «Ηρακλή», καθώς στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ και κλείδωσαν τη νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ ο Βασιλειάδης με ατομική ενέργεια έκανε το 1-0. Στο 60’ ο Βούλιος έστειλε τη μπάλα έξω σε εκτέλεση πέναλτι και έχασε μεγάλη ευκαιρία να βάλει ξανά την ομάδα του στο παιχνίδι του θετικού αποτελέσματος. Στο 65’ και στο 75’ ο Κλαϊντι με κοντινό πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 92’ ο Ρούτσης με πέναλτι έγραψε το τελικό 4-0.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Πανίδης και Μιντιούρης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Καζακίδης και Μιχάλας.

Καλή η διαιτησία του κ. Απιδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Πούλιος και Αχιλλεύς.

SERRES 1800: Καστανιώτης(40’ λ.τ Λαπαδώνης), Πούλιος, Φάκης, Μυλωνάς, Ζέττας, Πανίδης, Ρούτσης, Βόγλι(60’ Μιντιούρης), Κλαϊντι(85’ Χαλκίδης), Βασιλειάδης(80’ Γιουμίδης), Παπίτσας.

ΑΜΜΟΥΔΙΑ: Ρουστάνης, Πλατνάρης Β, Κλιματσούδας, Τρούπης, Χαλάτσης, Σιδηρόπουλος, Μητκώνης, Βούλιος, Αμανατίδης(70’ Χρυσοπλαρίδης), Μιχάλας, Καζακίδης.

Φερέιρα: “Με στόχο τη νίκη” (video)

“Χ” το ντέρμπι ανάμεσα σε Ροδόπολη και Καπνόφυτο, νίκες για Δασοχώρι και Νέα Τυρολόη (Ανώτερη Α’ Όμιλος) 30-11-2019