Ποδοσφαιρο

Πρόκριση για Θύελλα, Μαυροθάλασσα, Μοναστηράκι, Στρυμονικό, Μεσολακκιά, Μονόβρυση & Νέα Ζίχνη (Κύπελλο ΕΠΣΣ-Β’ Φάση) 11-10-2020

0

Κύπελλο ΕΠΣ Σερρών Β’ φάση 11-10-2020

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ                 1

ΒΥΡΩΝΕΙΑ                          0

Ένα ήταν αρκετό για τον «Άτρωτο Αχιλλέα»

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, το Μοναστηράκι επικράτησε της Βυρώνειας με 1-0 και πήρε την πρόκριση.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και με ένα γκολ 15 λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης έφτασαν στη νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε στο 74’ ο Γεωργιάδης Γ με σουτ έξω από την περιοχή.

Από τον «Άτρωτο Αχιλλέα» διακρίθηκαν οι Γεωργιάδης Γ, Μπότσιος και Αραμπατζής Ν, ενώ από την «Δόξα» οι Κιουπτσίδης και Χουδιάκης.

Καλή η διαιτησία του κ. Αρχοντογιάννη. Επόπτες οι κ.κ. Καραμανίδης και Βουτσάς.

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ: Γεωργιάδης Ι, Κοτζοκεχαγιάς Ι, Αραμπατζής Ν, Μπότσιος Σαρ, Μαρκίνης Χρ, Γεωργίτσης Ι(85’ Μουτεσίδης), Μπέγκας Π, Κυριαζίδης Ν, Μπόμπος(85’ Καλέσης), Γεωργιάδης Γ, Κυριακίδης Κυρ(85’ Ψάλτης).

ΒΥΡΩΝΕΙΑ: Εμμανουηλίδης, Τριφηνόπουλος, Δράμαλης, Μωραϊτης, Ποζίδης Ι, Ποζίδης Γ, Γεωργιάδης, Κιουπτσίδης, Παπαδόπουλος, Πολυχρονιάδης, Ιορδανίδης.

Αλλαγή μπήκε ο Ερνίκιολης.

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ                   1

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ                  5

Άνετη πρόκριση

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη, το Στρυμονικό φιλοδώρησε με πέντε τέρματα τα Πλατανάκια και πήρε την πρόκριση.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και δίκαια έφτασαν στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση και αναπόφευκτα γνώρισαν την ήττα.

Στον αγωνιστικό τομέα, στο 10’ ο Χατζηκωνσταντίνου έκανε το 0-1. Στο 15’ και στο 30’ ο Ξενόπουλος πραγματοποίησε το 0-3. Στο 70’ ο Χατζηκωνσαντίνου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4 και στο 80’ ο Κοκκινίδης πέτυχε το 0-5. Στο 87’ ο Τραπεζανλίδης με σουτ έβαλε το γκολ της τιμής και έγραψε το τελικό 1-5.

Από τον «Τριεθνή» δεν διακρίθηκε κανείς, ενώ από το Στρυμονικό ξεχώρισαν οι Τσαλταπασίδης και Μίτκας.

Καλή η διαιτησία του κ. Ευθυμιάδη. Επόπτες οι κ.κ. Βουρλιάκης και Μανδέλας.

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ: Μαγούλας Κ, Στεφανίδης Κλ, Σαρόγλου, Τοκατλίδης, Κουθουρίδης, Αλεξίου, Παγιούλας, Νικολαϊδης, Στεφανίδης, Τραπεζανλίδης, Αβραμίδης.

Αλλαγές μπήκαν οι Ηλιάδης, Καλεμκερίδης Δ, Τζιτζιράς και Στεφανίδης Εμ.

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ: Μπαχαρούδης, Δουλγέρης, Τσαλταπασίδης, Σαμαράς, Τεγγελίδης, Σαλαμπάσης, Χατζηκωνσταντίνου, Κοκκινίδης, Ξενόπουλος, Ευαγγέλου, Μίτκας.

ΘΥΕΛΛΑ                     4

ΛΕΥΚΩΝΑΣ                1

«Θυελλώδης» πρόκριση

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βόγκλι που πέτυχε τρία γκολ, η Θύελλα επικράτησε του Λευκώνα με 4-1 και πήρε την πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και δίκαια έφτασαν στη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους προσπάθησαν, όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν προσωρινά το σκορ.

Στα αγωνιστικά, στο 14’ ο Βόγκλι με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0. Στο 36’ ο Καραμούτας με προβολή πραγματοποίησε το 2-0. Στο 50’ ο Ακριτίδης Μιχ με κεφαλιά μείωσε σε 2-1. Στο 78’ και στο 83’ ο Βόγκλι πέτυχε χατ-τρικ και διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Από την Θύελλα διακρίθηκαν οι Βόγκλι, Τσαρούχας και Ποργιάζης, ενώ από τον Λευκώνα οι Γκατέκας, Τσιφτελίδης και Ακριτίδης Στ.

Μέτρια η διαιτησία του κ. Παγωνά. Επόπτες οι κ.κ. Καπρινιώτης και Λεοντής.

ΘΥΕΛΛΑ: Αλατζόγλου Γ, Τσαρούχας Β, Λαμπούρης Μεν, Καραμούτας Κλ(Ζερνίτσης), Ποργιάζης Κ, Κλιάμπας Ηλ, Ηλιάδης Αν(Καραγιάννης Ι), Μαλαματένιος Β(Παπαοικονόμου), Βόγκλι(Καμπουρίδης), Γεμενετζής Αν, Ρήγας Γ.

ΛΕΥΚΩΝΑΣ: Ακριτίδης Π, Τράμπας, Κώστογλου, Θεοδωρίδης, Πιπερτζής, Γκατέκας, Χατζηθεοδώρου, Ζαχαριάδης, Τσάτσος, Ακριτίδης Στ, Αποστόλου.

Αλλαγές μπήκαν οι Μπατσιβάρης, Ακριτίδης Μιχ και Τσιφτελίδης Στ.

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                              1                    1 Παράταση

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ                     1                    3 Παράταση

Πήρε την πρόκριση στην παράταση ο «Άρης»

Παίρνοντας την πρόκριση στην παράταση, η Μαυροθάλασσα επικράτησε εκτός έδρας του Βαλτοτοπίου με 1-3.

Στην κανονική διάρκεια το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ ο Αραμπατζής με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 65’ ο Μηλάρης με σουτ πραγματοποίησε το 1-1.

Στο 110’ της παράτασης μετά από ωραίο συνδυασμό ο Αγαπίδης με πλασέ πέτυχε το 1-2. Στο 115’ ο Χαρπαντίδης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Από τον «Ατρόμητο» διακρίθηκαν οι Κυριαζής Γρ, Μηλάρης και Κοτόπουλος, ενώ από τον «Άρη» οι Καλιμάνης, Αγαπίδης και Καδάς.

Η Μαυροθάλασσα διαμαρτύρεται για δύο γκολ που της ακυρώθηκαν και για ένα καθαρό πέναλτι που δεν της δόθηκε.

Με πολλά παράπονα από την Μαυροθάλασσα η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου Χ. Επόπτες οι κ.κ. Αναγνώστου και Καραμανίδης.

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ: Κοτόπουλος, Ρίζος, Μάνιμος, Ντενίζ Κίστα, Μηλάρης(105’ Καραμούζας), Καλαϊτζής, Κυριαζής Ηλ, Κυριαζής Γρ, Μιτιακούδης(90’ Γκέκας), Κωνσταντινίδης, Καρακώστας(46’ Μοσκοφίδης)

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ: Τζήμας, Μαντζιάρης, Βασιλειάδης, Καλιμάνης, Κλιτσιώτης, Καδάς, Αγαπίδης, Χαρπαντίδης, Στεφανίδης, Τσαπαλιάνας, Αραμπατζής Θεοδ(35’ λ.τ Σπαχής).

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                    4

ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ                   1

Η «Δόξα» στον «Μακεδονικό»

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σίμου Δ, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ, η Μεσολακκιά επικράτησε της Νέας Μπάφρας με 4-1 και πήρε την πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και δίκαια έφτασαν στη νίκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν βρέθηκαν σε καλή ημέρα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ ο Χαρούπας με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 65’ και στο 75’ ο Σίμου Δ πέτυχε το 3-0. Στο 80’ ο Χατζηιορδανίδης με πέναλτι μείωσε σε 3-1 και στο 90’ ο Σίμου Δ έγραψε το τελικό 4-1.

Από τον «Μακεδονικό» διακρίθηκαν οι Χαρούπας, Κρυστάλλης και Τσιάτρης, ενώ από την «Δόξα» οι Καναπίτσας, Χριστοφορίδης Β και Χατζηιορδανίδης.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζή και Κιοσσές.

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ: Τσέλιος, Χατζηβασιλείου (20’ λ.τ Σίμου Δ), Πασιαλής, Χατζούδης, Χαρούπας, Κατσιρμάς, Ζαχαρόπουλος, Κρυστάλλης, Τσιάτρης, Νένος, Μπακάλης.

Αλλαγές μπήκαν οι Σίμου Δ, Σίμου Δ, Ζαπαντζής, Τσέλιος και Ματάκος.

ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ: Καναπίτσας, Χριστοφορίδης Β, Χατζηθεοδωρίδης, Παπαδόπουλος Λ, Μπούρας, Χριστοφορίδης Γ, Κοτσαπαυλίδης, Φιλιππίδης, Χατζηιορδανίδης, Παπαδόπουλος Ευτ, Παπαδόπουλος Ρ.

Αλλαγές μπήκαν οι Παρμαξίζογλου Κ, Παρμαξίζογλου Σωκ, Παπαδόπουλος Γ και Ζιρνίδης

ΨΥΧΙΚΟ                             1

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ                   5

«Πεντάσφαιρη» Μονόβρυση

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Μονόβρυση πήρε την πρόκριση απέναντι στο Ψυχικό επικρατώντας με 1-5.

Στον αγωνιστικό τομέα, δύο γκολ πέτυχε ο Καραμβαλάσης, ένα ο Πάντσιος, ένα ο Δάμδαλης και ένα ο Σένια.

Για τους γηπεδούχους είχε μειώσει προσωρινά ο Κιρέζος.

Από τον «Κεραυνό» διακρίθηκαν οι Κιρέζος, Καλπακίδης Ν και Καγιογλίδης, ενώ από τον «Ηρακλή» οι Δήμου, Αθανασιάδης και Ράδος Δημ.

Καλή η διαιτησία του κ. Καρασάββα. Επόπτες οι κ.κ. Παπανικολάου και Βασάκης.

ΨΥΧΙΚΟ: Δαραβίγκας, Σένια Κεζίμ, Καλπακίδης Ν, Παλισίδης Γ, Ανδρεάδης Χρ, Καγιογλίδης Ι, Κιρέζος Χρ, Πέσιος Β, Παπαδόπουλος Αρ, Θεοχάρους Π, Κούκος Ευαγ.

Αλλαγές μπήκαν οι Καλπακίδης Γ και Μπαλτζίδης Δ.

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ: Κολόκθας, Δήμου, Καρακολίδης, Κουρούς, Ράδος Δημ, Καράδαγης, Πεχλιβανίδης, Πολυχρονιάδης, Καραμβαλάσης, Σένια, Αθανασιάδης.

Αλλαγές μπήκαν οι Πάντσιος, Κοτόπουλος, Ράδος Ρ, Δάμδαλης και Σελιμάς.

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                                           3

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ                        1

Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο ο «Μέγας»

Καθαρίζοντας ουσιαστικά την πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο, η Νέα Ζίχνη επικράτησε του Εμμανουήλ Παπά με 3-1.

Στα αγωνιστικά, στο 13’ ο Γεωργιτζίκης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Στο 20’ ο Κονακλης πραγματοποίησε το 2-0 και στο 30’ ο Γεωργιτζίκης με πέναλτι πέτυχε το 3-0. Στο 92’ ο Τυχάλας με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Από τον «Μέγα Αλέξανδρο» διακρίθηκαν οι Γεωργιτζίκης, Γεωργιάδης και Παπαδάκης, ενώ από τον Εμμανουήλ Παπά οι Τυχάλας, Κωνσταντινίδης και Κίτσιος.

Καλή η διαιτησία του κ. Φραγκάκη. Επόπτες οι κ.κ. Ντεμάι και Σαββάτης.

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ: Ορνιθάς, Γεωργιάδης, Γεωργιτζίκης, Λιαούρης, Ισμαϊλοφ, Παπαδάκης, Σπυριδόπουλος, Γκρέτσα Νικ, Γκρέτσα Κων, Κονακλής, Ταζές Β.

Αλλαγές μπήκαν οι Τενεκετζής, Τάτος, Σαριπαρόγλου, Αλιατίδης και Μπασιάς.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ: Θεοχαρίδης, Κωνσταντινίδης, Δάμπας, Γκάτσιος(46’ Πράπας), Τυχάλας, Κίτσιος, Κυριαζίδης(76’ Λιόντας), Καρακασίδης, Γκοντινόπουλος(76’ Τάφα) , Αναστασιάδης(46’ Χαρμάνας) , Ντίνας(46’  Σελαλματζίδης).