Νίκη για τα Άνω Ποροϊα απέναντι στην Πρώτη, αναβολή για το Νεοχώρι-Μεγαλοχώρι

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 7η αγωνιστική

ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ            4

ΠΡΩΤΗ                       0

«Καρέ» για τον «Διγενή»

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερες δυσκολίες τα Άνω Ποροϊα επικράτησαν με 4-0 της Πρώτης.

Ο «Διγενής» ήτα καλύτερος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη έφτασε δίκαια στη νίκη.

Ο «Άρης» από την πλευρά του δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα, πραγματοποίησε κακή εμφάνιση με αποτέλεσμα να δεχθεί την βαριά αυτή ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ένα γκολ έβαλε ο Παπαδόπουλος, ένα ο Στεφανίδης Δ, ένα ο Ατανάσοφ και ένα ο Ευφραιμίδης.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Παπαδόπουλος και Κεραμιδάς, ενώ από τους φιλοξενούμενους δεν ξεχώρισε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Σαφούρη. Επόπτες οι κ.κ. Παπαδόπουλος και Μισυρλής.

ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ: Δουλγέροφ, Σαμουηλίδης, Στεφανίδης Χαρ(76’ Γκούλας), Κουθουρίδης, Μπεγκόγκοφ. Κωνσταντινίδης, Ευφραιμίδης, Στεφανίδης Δημ, Παπαδόπουλος(74’ Μαντζάρης), Ατανάσοφ, Κεραμιδάς(87’ Τσαλής).

ΠΡΩΤΗ: Θεοχαρίδης, Παπαλάς, Κορώνης(70’ Γεωργούλας), Κουταλάκης, Μόσχος, Γατούλας(46’ Παπαδόπουλος), Μοναστηρλί, Γιαννακόπουλος, Γεράκης, Σιμιντιριάδης(35’ Πανταζής), Αγιούπ.