Νίκες για Σιδηρόκαστρο, Άνω Μητρούσι, Λιθότοπο, Πρώτη και Άνω Ποροϊα (3-10-2021)

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 3η αγωνιστική

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ             1

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ               4

«Καρέ» για την «Δόξα»

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο ο Λιθότοπος επικράτησε εκτός έδρας του Μεγαλοχωρίου με 1-4.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, αλλά στην επανάληψη η «Δόξα» σημείωσε τρία γκολ και καθάρισε το παιχνίδι.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 10’ ο Παππάς με πέναλτι έκανε το 1-0. Στο 45’ ο Ζώβληκας με κεφαλιά πραγματοποίησε το 1-1. Στο 60’ ο Σιδηρόπουλος με πέναλτι πέτυχε το 1-2. Στο 68’ ο Ζώβληκας με πλασέ σημείωσε το 1-3. Στο 90’ μετά από ασίστ του Μουτίδη, ο Ζώβληκας πετυχαίνοντας χατ-τρικ έγραψε το τελικό 1-4.

Από τον «Κεραυνό» δεν ξεχώρισε κανείς, ενώ από την «Δόξα» οι Ζώβληκας, Χουρουζίδης και Παπαδόπουλος.

Καλή η διαιτησία του κ. Κεφαλά. Επόπτες οι κ.κ. Βακουφτσής και Μαυρίδης.

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ: Μαυρούδης, Μάνιος, Μητσώκης, Αλμπανάκης, Μαϊκόπουλος, Παππάς, Παπαδόπουλος Αν, Παπαδόπουλος, Καριοφύλλης(35’ λ.τ Δελής), Γκότσικας(70’ λ.τ Νάτσος), Λεκάκης.

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ: Χουρουζίδης, Ελευθεριάδης, Σαμαράς, Πλατνάρης Προδ, Κουτσούμπας, Νόκε, Σαββίδης, Ιακωβίδης(65’ Πλατνάρης Β), Ζώβληκας, Σιδηρόπουλος(70’ Μουτίδης), Παπαδόπουλος(80’ Παναγιωτίδης).

ΠΡΩΤΗ                      3

ΡΟΔΟΠΟΛΗ             0

«Τριάρα» για την Πρώτη

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη η Πρώτη επικράτησε της Ροδόπολης με 3-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο τέρματα και καθάρισαν το ματς.

Στα αγωνιστικά, μόλις στο 3’ ο Γεράκης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 70’ ο Φιλιππίδης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 78’ ο Σιμιντιριάδης με σουτ έξω από την περιοχή πραγματοποίησε το 2-0. Στο 92’ ο Κορώνης με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Από τον «Άρη» διακρίθηκαν οι Σιμιντιριάδης, Παπαδόπουλος και Κορώνης, ενώ από τον «Ολυμπιακό» δεν ξεχώρισε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Κρυωνά. Επόπτες οι κ.κ. Παυλίδου και Πούλιος.

ΠΡΩΤΗ: Θεοχαρίδης, Κουταλάκης, Παπαδόπουλος, Γατούλας(62’ Γεωργούλας), Παπαλάς(46’ Μπίτιας), Κορώνης, Γιαννακόπουλος, Μοναστηρλί(Γκιούρα), Μόσχος, Σιμιντιριάδης, Γεράκης(80’ Πουλίδης).

ΡΟΔΟΠΟΛΗ: Αγγέλου, Καλαής, Τσομίδης, Καραμανλής, Κουθουρίδης, Δανατζής, Καζάκης, Κωνσταντινίδης(70’ Πεχλιβανίδης), Δημητριάδης, Φιλιππίδης, Κοροβέσι(85’ Κιβρακίδης).

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ         2

SERRES 1800               1

Ανατροπή και νίκη για τον «Θρακικό»

Κάνοντας την ανατροπή το Άνω Μητρούσι επικράτησε του 1800 με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν, αλλά αυτό δεν έφτανε, καθώς οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και γύρισαν το ματς.

Στον αγωνιστικό τομέα, στο 55’ ο Αγγελακάς με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1. Στο 60’ ο Παρασκευάς με πλασέ έφερε τον αγώνα στα ίσια. Στο 64’ ο Γκαϊτατζής με πλασέ έγραψε το τελικό 2-1.

Στο 75’ αποβλήθηκε ο Φιλιππίδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Από τον Θρακικό διακρίθηκαν οι Παρασκευάς, Γκαϊτατζής, Ασημώνης και Πασχαλούδης, ενώ από το 1800 ο Αγγελακάς.

Καλή η διαιτησία του κ. Σαφούρη. Επόπτες οι κ.κ. Αναγνωστίδης και Μισυρλής.

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ: Ασημώνης, Χαραλαμπίδης, Γρεασίδης, Πασχαλούδης, Φίλιας, Μπελίτος, Παπαδόπουλος Ι, Παρασκευάς Δ(80’ Κουρτέσης Γ), Γιανναράκης, Ούτσιος(60’ Θεοδώρογλου), Γκαϊτατζής(85’ Κουρτέσης Π).

SERRES 1800: Καστανιώτης, Πανίδης, Φιλιππίδης, Κίμιχ, Μακούσης, Τριανταφύλλου Κ, Τριανταφύλλου Δ, Τάντιτς, Στεφανίδης, Γαλακτερός, Αγγελακάς

Αλλαγές μπήκαν οι Στεφάνογλου και Χαραλάμπους

ΧΡΥΣΟ                           0

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ          2

Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο «Εθνικός»

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο το Σιδηρόκαστρο επικράτησε του Χρυσού με 0-2.

Το ματς ήταν πραγματικό ντέρμπι, με την ΑΕΧ να χάνει πολλές ευκαιρίες και τον Εθνικό να είναι πιο ουσιαστικός στην τελική προσπάθεια, κάτι που έλλειπε από τους γηπεδούχους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 55’ ο Παρούκας με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 62’ ο Μαλετσκάνοφ με πλασέ πραγματοποίησε το 0-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν Παπαδόπουλος Στ και Ματσικόπουλος, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Ελευθεριάδης, Αγγελίδης και Αϊβατζίδης.

Καλή η διαιτησία του κ. Χαψά. Επόπτες οι κ.κ. Μπάρκας και Χολάνης.

ΧΡΥΣΟ: Κασίμης, Παπύρας(70’ Κόκκινος), Κοντός, Μπρινιάς, Ματσικόπουλος, Μάνος, Παπαδόπουλος, Πεχλιβανίδης(60’ Μπομπόυτας), Κλιτσιώτης, Πασχαλίδης(88’ Λίντι), Λιάτσης(46’ Μίρι Χότζα).

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ: Δουλγέρης, Χάρισμας, Πετρίδης(70’ Σιάμης), Τσιντσάρης, Λεωνίδας, Αϊβατζίδης, Ελευθεριάδης, Αγγελίδης, Μαλετσκάνοφ(87’ Κατσιούρας), Παρούκας(80’ Βελίκης), Μιχαλέρης.

ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ              1

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ                0

Καθάρισε από το σημείο του πέναλτι στις καθυστερήσεις ο «Διγενής»

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού τα Άνω Ποροϊα επικράτησαν του Δραβήσκου με 1-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες και λυτρώθηκαν στο τέλος με πέναλτι του Ατανάσοφ. Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν τον βαθμό, προσπάθησαν αλλά στο τέλος δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα.

Στον αγωνιστικό τομέα, στο 91’ ο Ατανάσοφ κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος και έγραψε το τελικό 1-0.

Από τον «Διγενή» διακρίθηκε ο Κεραμιδάς, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι, ενώ από την «Ασπίδα» οι Αθανασακάκης, Καδάς και Παπουτσόγλου.

Καλή η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου Χ. Επόπτες οι κ.κ. Σάββας και Αχιλλεύς.

ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ: Μπόμπι, Κουθουρίδης, Μπεγκόγκοφ, Κεραμιδάς, Σαμουηλίδης, Κωνσταντινίδης(70’ Μάντζαρης), Στεφανίδης Δ, Ευφραιμίδης(60’ Παπαδόπουλος Γ), Στεφανίδης Χαρ(78’ Ανδρίκος), Γκούλα, Ατανάσοφ.

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ: Σταθάκης, Κεραμιδάς, Γιαννακίδης, Βουβούκης, Αβραμίδης, Ζόγκου, Καδάς, Αθανασακάκης, Παπουτσόγλου, Κλιτσιώτης, Μεσέρδης Θ(80’ Μεσέρδης Χρ).

Η καλύτερη ενδεκάδα της αγωνιστικής (3-10-2021)