Νίκες για Νέο Πετρίτσι, Ποντισμένο, Λέοντες, Κάτω Μητρούσι και Εμμανουήλ Παπά (Α2) Α-Β-Γ Όμιλος 26-9-2020

Α2 Κατηγορία Α Όμιλος 2η αγωνιστική 26-9-2020

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ             1

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ              0

Ένα ήταν αρκετό για την «Αναγέννηση»

Σε ένα παιχνίδι που διακόπηκε δύο φορές λόγω της έντονης βροχόπτωσης, το Νέο Πετρίτσι επικράτησε του Καπνοφύτου με 1-0.

Ένα ματς που πραγματοποιήθηκε υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες και διακόπηκε στο 10’ και στο 50’, η «Αναγέννηση» με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να φτάσει στη νίκη απέναντι στους «Ακρίτες».

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 38’ ο Τάτσιος έβγαλε την ασίστ και ο Γάδος με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 70’ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Καραγιαβουρίδη με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα για αντικανονικό μαρκάρισμα.

Από το Νέο Πετρίτσι διακρίθηκαν οι Μάνιος και Αραμπατζής Εμ, ενώ από το Καπνόφυτο οι Αντωνιάδης και Σαββίδης Χρ.

Καλή η διαιτησία του κ. Κρυωνά. Επόπτες οι κ.κ. Μπάρμπας και Αναγνώστου.

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ: Γρηγοριάδης, Αβράμης, Κίροφ, Μάνιος, Τσιφτσίνης, Γάδος(87’ Μπούζας), Κεμανατζής(70’ Ελευθεριάδης Κυρ), Ζιάγκας, Αραμπατζής Εμ, Τάτσιος(87’ Μωραϊτης Αν), Βασιλειάδης Θεοχ.

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ: Αντωνιάδης, Αναγνώστου, Τσομπάνης, Άρμεν, Σχοιναράκης, Κούρτογλου, Αϊβατζίδης, Σαββίδης Σ, Σαββίδης Χρ, Παρίσης, Καραγιαβουρίδης.

Αλλαγές μπήκαν οι Ηλιάδης και Λυγεράς.

ΗΡΑΚΛΕΙΑ                    0

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ            1

Στον «Άρη» το τοπικό ντέρμπι

Το Ποντισμένο ήταν ο νικητής του τοπικού ντέρμπι απέναντι στην Ηράκλεια, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 1-0.

Το ματς δεν είχε πολλές φάσεις και κυριάρχησαν κυρίως οι δυνατές μονομαχίες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 40’ ο Χαβαλές Στ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από το κέντρο έκανε το 0-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Στο 70’ ο Μάτας με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το δοκάρι.

Από τους γηπεδούχους δεν ξεχώρισε κανείς, ενώ από τους φιλοξενούμενους διακρίθηκαν οι Μπακάλης Γ, Χαβαλές Στ, Χαριζανάκης και Καραμάνης, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Καλή η διαιτησία του κ. Κεφαλά. Επόπτες οι κ.κ. Μαυρίδης και Ντεμάι.

ΗΡΑΚΛΕΙΑ: Λάτσιος, Πεχλιβανίδης, Χίντζος Β, Μούτας, Πάνου, Τούσκας, Δελής, Χίντζος Δ, Δερμιτζάκης, Καραβασίλης, Κοτρίκης.

Αλλαγές μπήκαν οι Δραγουμάνης, Τσέπας και Κυριαζόπουλος.

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ: Μπακάλης Γ, Καραμάνης, Χαβαλές Στ, Σαπουντζής, Μάτας(87’ Μιτσόκης), Μυρόβαλης, Χαριζανάκης(75’ λ.τ Τσιρόγλου), Χαβαλές Στ, Μπακάλης Μ του Π, Τουρνάς(62’ Πάνου), Μεσιούρης(87’ Δάτσης).

Α2 Κατηγορία Β  Όμιλος 2η αγωνιστική 26-9-2020

ΛΕΟΝΤΕΣ                 4

ΛΕΥΚΩΝΑΣ              1

Καθάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο οι «Λέοντες»

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο, οι Λέοντες επικράτησαν του Λευκώνα με 4-1.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη όμως, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, είχαν την κυκλοφορία της μπάλας, δημιούργησαν ευκαιρίες και έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στα αγωνιστικά, στο 18’ ο Δημητρακόπουλος με σουτ στο «Γ» έκανε το 1-0. Στο 33’ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 53’ ο Ινεμπολίδης με σουτ πραγματοποίησε το 2-1. Στο 61’ ο Παπαστεφάνου Γ έβγαλε την κάθετη πάσα και ο Τζιάνης Απ πέρασε και τον τερματοφύλακα για το 3-1. Στο 77’ ο Δημητρακόπουλος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Πρέπει να σημειωθεί πως ο «Ολυμπιακός» ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με εννέα παίκτες.

Από τους Λέοντες διακρίθηκαν οι Παπαστεφάνου Γ, Τζιάνης Απ και Δημητρακόπουλος, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαγή. Επόπτες οι κ.κ. Μαδένης και Λεοντής.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Θεοχαρίδης, Τζιάνης Γ, Σαββίδης, Χίντζος Ν, Βουρουτζής, Παπαστεφάνου Γ, Παπαστεφάνου Π, Ινεμπολίδης, Τζιάνης Απ, Δημητρακόπουλος Αλ, Πασχαλίδης.

Αλλαγές μπήκαν οι Σιάλης Χρ και Τσακαλάκης Απ

ΙΩΝΙΚΟΣ                            0

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ             3

Δίκαιη νίκη για τον «Ορφέα»

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη, το Κάτω Μητρούσι πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Ιωνικό με 3-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 25’ ο Πολυχρονίδης με σουτ έκανε το 0-1. Στο 40’ ο Κατσιώλας με πλασέ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 65’ ο Βέλλιος με πέναλτι έγραψε το τελικό 0-3. Ο Ορφέας ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χράπα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Καραποτόσογλου και Παλάζης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Χαριζάνης και Κουρσιούμης.

Καλή η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου Χ. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζή και Παυλίδου.

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ: Βουτζουλάκης, Πάντσιος, Βέλλιος, Ρώμας, Τσομπανίδης, Χράπας, Βλαχόπουλος, Αξιάνης, Κρυωνίδης, Πολυχρονίδης, Κατσιώλας.

Αλλαγές μπήκαν οι Χαριζάνης, Κουρσιούμης, Τασούλας και Κωνσταντίνου

Α2 Κατηγορία Γ  Όμιλος 2η αγωνιστική 26-9-2020

ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ                            1

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ               3

Πέρασε από την Μπάφρα και 2 στα 2 ο Εμμανουήλ Παπάς

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση ο Εμμανουήλ Παπάς πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στη Νέα Μπάφρα με 1-3.

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο έτοιμοι και φυσικά πιο έμπειροι από τον αντίπαλο τους έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 16’ μετά από σέντρα του Σελαλματζίδη, ο Γκοντινόπουλος με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 54’ ο Κυριαζίδης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 66’ ο Σελαλματζίδης με ωραία ατομική ενέργεια πραγματοποίησε το 0-2. Στο 74’ μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Καρακασίδης με κεφαλιά πέτυχε το 0-3. Στο 75’ ο Χατζηιορδανίδης έγραψε το τελικό 1-3.

Από την «Δόξα» διακρίθηκαν οι Φιλιππίδης Μιχ και Χατζηθεοδωρίδης, ενώ από τον Εμμανουήλ Παπά οι Γκάτσιος, Γκοντινόπουλος, Σελαλματζίδης και Τσιάπος.

Καλή η διαιτησία του κ. Φράγκαλα. Επόπτες οι κ.κ. Βουρλιάκης και Σαββάτης.

ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ: Καναπίτσας, Μπούρας, Παπαδόπουλος Λ, Φιλιππίδης Μιχ, Χριστοφορίδης Β, Γεωργιάδης, Κουτσαπαυλίδης, Παπαδόπουλος Ευτ, Χατζηιορδανίδης, Χατζηθεοδωρίδης Πλ.

Αλλαγές μπήκαν οι Χριστοφορίδης Γ, Παπαδόπουλος Γ, Παρμαξίζογλου Σωκ και Παρμαξίζογλου Κων.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ: Θεοχαρίδης, Γκάτσιος, Τυχάλας(84’ Ντίνας), Δάμπας, Τσιάπος, Κίτσιος(46’ Καρακασίδης), Γκοντινόπουλος(75’ Κωνσταντινίδης) , Μαναστιρλή, Σελαλματζίδης(75’ Τσάτσος) , Τάφα(46’ Ηλιάδης), Κυριαζίδης.

Νίκες για Χρυσό, Σιδηρόκαστρο και Σκοτούσσα, «Χ» για Ροδόπολη και Λιθότοπο (Α1) 26-9-2020