Νίκες για Νέα Τυρολόη, Μαυροθάλασσα, Νιγρίτα, ΠΟΣ 2000, Νέα Μπάφρα και Πήγασο (Α2) Α-Β-Γ Όμιλος 3-10-2020

Α2 Κατηγορία Α’ Όμιλος 3η αγωνιστική 3-10-2020

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ                 3

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ                2

Νίκη στο τέλος για τον ΠΑΟΤ

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στη Νέα Τυρολόη και το Μοναστηράκι, με τον ΠΑΟΤ να παίρνει τη νίκη στο τέλος της αναμέτρησης.

Το ματς ήταν πολύ καλό, με ρυθμό, ευκαιρίες, ανατροπές και φυσικά πέντε γκολ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 15’ ο Πατραλέξης με υπέροχη ατομική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με σουτ έκανε το 1-0. Στο 60’ ο Ζάντσιος Π με σουτ πραγματοποίησε το 2-0. Στο 80’ ο Θωμαϊδης με σουτ μείωσε σε 2-1. Στο 88’ ο Γεωργιάδης με πέναλτι έφερε τον αγώνα στα ίσια. Στο 89’ ο Αραμπατζης Ν έπιασε το σουτ, ο τερματοφύλακας Στοϊκούδης απέκρουσε, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι και μετέπειτα έξω.

Στο 90’ ο Πατραλέξης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-2 χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Από τον «ΠΑΟΤ» διακρίθηκαν οι Ζαγγελίδης, Μαγγενάκης Ν, Κεραμίδας και Πατραλέξης, ενώ από τον «Άτρωτο Αχιλλέα» οι Αραμπατζής Ν, Θωμαϊδης και Γεωργιάδης Γ.

Καλή η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου Χ. Επόπτες οι κ.κ. Πούλιος και Αχιλλεύς.

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ: Στοϊκούδης, Καραμεμετλής, Ζάντσιος Π, Βαλτσιάνης, Πατραλέξης, Χίντζιος, Ζαγγελίδης, Τσέπελας Αλεξ, Καλταπανίδης, Διάλιος, Μαγγενάκης Α.

Αλλαγές μπήκαν οι Μαγγενάκης Νεκτ, Μέτσκας και Κεραμίδας

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ: Γεωργιάδης Ι, Κυριάκος, Αραμπατζής Ν, Γεωργίτσης Ι, Μπόμπος, Μπένγκας, Θωμαϊδης, Κυριακίδης, Γεωργιάδης Γ, Καλπακίδης Ι, Αργυρόπουλος.

Αλλαγές μπήκαν οι Παντελεήμων Ν, Ψάλτης Γ και Μουτεσίδης

Α2 Κατηγορία Β ‘ Όμιλος 3η αγωνιστική 3-10-2020

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ           3

ΛΕΟΝΤΕΣ                         0

Δίκαιη νίκη

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη η Μαυροθάλασσα επικράτησε των Λεόντων με 3-0.

Οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα και δίκαια έφτασαν στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους δεν βρέθηκαν σε καλή ημέρα και αναπόφευκτα γνώρισαν την ήττα.

Στα αγωνιστικά, στο 35’ ο Χαρπαντίδης με σουτ έκανε το 1-0. Στο 55’ ο Τσαπαλιάνας με κοντινό πλασέ πραγματοποίησε το 2-0. Στο 68’ ο Αραμπατζής Θ με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Από τον «Άρη» δεν υστέρησε κανείς, ενώ από τους «Λέοντες» διακρίθηκαν οι Παπαστεφάνου Γ, Ινεμπολίδης, Τζιάνης Απ και Δημητρακόπουλος.

Καλή η διαιτησία του κ. Φράγκαλα. Επόπτες οι κ.κ. Ζαχαρία και Αναγνώστου.

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ: Τζήμας, Βασιλειάδης(60’ Εμμανουηλίδης), Καλλιμάνης, Αραμπατζής Χαρ, Κλιτσιώτης, Μαντζιάρης, Αγαπίδης, Χαρπαντίδης(80’ Μωυσίδης), Στεφανίδης(20’ λ.τ Σπαχής), Αραμπατζής Θ, Τσαπαλιάνας(80’ Σουμέκας).

ΛΕΟΝΤΕΣ: Θεοχαρίδης(46’ Γώτας), Τζιάνης Γ, Σαββίδης Ι, Βουρουτζής(80’ Παπαστεφάνου Β), Χίντζος, Τσακαλάκης(80’ Μανασής), Παπαστεφάνου Π, Παπαστεφάνου Γ(80’ Τσαϊλής), Δημητρακόπουλος, Ινεμπολίδης, Τζιάνης Απ.

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018              7

ΙΩΝΙΚΟΣ                       0

Άνετη επικράτηση

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η Νιγρίτα, η οποία φιλοδώρησε με επτά γκολ τον Ιωνικό.

Το ματς δεν χωράει και πολλά σχόλια, καθώς τον τελικό σκορ αντικατοπτρίζει ακριβώς την εικόνα του παιχνιδιού.

Πρέπει να σημειωθεί πως τα έξι τέρματα μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ο προπονητής της Νιγρίτας έδωσε την ευκαιρία σε πιτσιρικάδες να αγωνιστούν.

Στον αγωνιστικό τομέα, τρία γκολ πέτυχε ο Τσίκαλας, ο οποίος είχε συμμετοχή και στο πρώτο, δύο ο Χαριτίδης και ένα ο Κανέλης.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκε ο Τσίκαλας, χωρίς όμως να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Εύκολο το έργο του κ. Χαψά. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζής και Λυγγερίδης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Βογιατζής – Λυγγερίδης Εύκολο έργο

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018: Ματζούκας, Καλλινικίδης(60’ Καραμανλής), Βαγενάς(46’ Νάτσιας), Θεοδωρούδης, Τσιχαράπης, Παραλής(46’ Τσερπισνός), Κανέλης(46’ Γκότσι), Καρδαράς, Τσίκαλας, Ρραπάι, Χαριτίδης(46’ Χατζάρας).

ΠΟΣ 2000                                      4

ΒΙΣΑΛΤ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ              0

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη ο ΠΟΣ 2000 επικράτησε του Μακεδονικού με 4-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, τα γκολ πέτυχαν οι Γκίκας, Ακιλίδης, Δημητρίου και Καλουπτσής.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Μαυρίδης και Βογιατζή.

Α2 Κατηγορία Γ’ Όμιλος 3η αγωνιστική 3-10-2020

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ                      1

ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ                  4

Πρώτη νίκη για τη «Δόξα»

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Νέα Μπάφρα, η οποία επικράτησε εκτός έδρας των Επταμύλων με 1-4.

Η «Δόξα» πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ο «Μακεδονικός» μείωσε προσωρινά στη επανάληψη. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πετυχαίνοντας άλλα δύο γκολ έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 25’ ο Χατζηιορδανίδης Παυλ με σουτ έκανε το 0-1. Στο 35’ ο Φιλιππίδης με πλασέ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 60’ οι γηπεδούχοι μείωσε σε 1-2. Στο 70’ ο Παπαδόπουλος Γ με πλασέ πέτυχε το 1-3 και στο 75’ ο Χατζηιορδανίδης Παυλ με πλασέ έγραψε το τελικό 1-4.

Από τη Νέα Μπάφρα διακρίθηκαν οι Χατζηιορδανίδης Παυλ και Καναπίτσας.

Καλή η διαιτησία του κ. Δαουλτζή. Επόπτες οι κ.κ. Καπρινιώτης και Βλάχος.

ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ: Καναπίτσας, Παπαδόπουλος Λ, Χατζηθεοδωρίδης Πλ, Χριστοφορίδης Β, Ορφανίδης, Χριστοφορίδης Γ, Γεωργιάδης Ι, Παπαδόπουλος Ευτ, Χατζηιορδανίδης Παυλ, Φιλιππίδης Ν, Καρασαββίδης Σ.

Αλλαγές μπήκαν οι Παπαδόπουλος Γ, Παρμαξίζογλου Σ και Παρμαξίζογλου Κ.

ΠΗΓΑΣΟΣ             4

ΨΥΧΙΚΟ                1

Πρώτο τρίποντο για τον Πήγασο

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε και ο Πήγασος, καθώς επικράτησε του Ψυχικού με 4-1.

Το ματς ήταν κακό ποιοτικά, με τους γηπεδούχους να είναι μέτριοι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη ανέβασαν την απόδοση τους και καθάρισαν τη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν προσωρινά το σκορ.

Στον αγωνιστικό τομέα, στο 10’ ο Ανδρεάδης με αυτογκόλ έκανε το 1-0. Στο 25’ ο Κιρέζος με σουτ έφερε το ματς στα ίσια. Στο 44’ ο Τσιλχοροζίδης με σουτ πραγματοποίησε το 2-1. Στο 55’ ο Τσιαούσης με πλασέ πέτυχε το 3-1. Στο 78’ ο Σαφούρης με διαγώνιου σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Από τον Πήγασο δεν υστέρησε κανείς, ενώ από τον «Κεραυνό» διακρίθηκαν οι Κούκος Ευαγ και Καλπακίδης Ν.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαγή. Επόπτες οι κ.κ. Παπαδόπουλος Ι και Ντεμάι.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Μπαλμαδάκης, Αρζόγλου, Σαφούρης, Χατζημαργαρίτης, Τσαμαντουρίδης, Τζελέπης, Γκουτίδης, Κασελούρης, Τσιαούσης, Λίντι, Τσιλχοροζίδης.

Αλλαγές οι Καρακούτης, Μπουζάκης, Δαλδαβάνης, Σαρίκας και Παρίσης.

ΨΥΧΙΚΟ: Δαραβίγκας, Καλπακίδης Γ(Παλισίδης Β), Καλπακίδης Ν, Ανδρεάδης, Βουδουρίδης Β(Παπαδόπουλος Αρ), Καγιογλίδης Ι, Κιρέζος Χρ(65’ Βουδουρίδης Ι), Θεοχάρους Π, Θεοχάρους Στ(30’ λ.τ Πέσιος Β), Σένια, Κούκος Ευαγ.