Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική 19-9-2020

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                     0

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ                   3

Με το δεξί ο «Πυθαγόρας»

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη τα Καλά Δένδρα επικράτησαν εκτός έδρας του Καπνοφύτου με 3-0.

Στο πρώτο ημίχρονο ο «Πυθαγόρας» κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, με τους «Ακρίτες» ωστόσο να είναι ανταγωνιστικοί.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και σημειώνοντας άλλα δύο τέρματα έφτασαν στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 25’ ο Γκουρτζηλάς με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 75’ ο Παπαδόπουλος Χρυσοβ με ατομική ενέργεια πραγματοποίησε το 0-2. Στο 85’ ο Μουσικάκης Κ με σουτ έγραψε το τελικό 0-3.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αναγνώστου και Παρίσης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μουσικάκης Κ και Παπαδόπουλος Χρυσοβ, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Καλή η διαιτησία του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζή και Βλάχος.

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ: Αντωνιάδης, Ζαφειρίδης(70’ Ηλιάδης), Τσομπάνης, Άρμεν, Μελαδίνης, Σχοιναράκης, Αναγνώστου, Σαββίδης, Παρίσης, Πάνκος, Καραγιαβουρίδης(65’ Σαββίδης Χρ).

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ: Σιμεωνίδης Χρ, Γρατζάκης Γ, Γουργούτης, Τσαμουρτζής Κ, Μουσικάκης Μ, Καπόγλου, Μουσικάκης Κ, Τζήμας Κων, Γκουρτζηλάς, Παπαδόπουλος Χρυσοβ, Παπαδόπουλος Γ.

Αλλαγές μπήκαν οι Κούδας και Αγγελίδης

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ                 1

ΗΡΑΚΛΕΙΑ                         4

Κέρδισε ο πιο έτοιμος

Σε ένα ωραίο παιχνίδι με πολλές φάσεις, δύο χαμένα πέναλτι και πέντε γκολ, η Ηράκλεια πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στη Νέα Τυρολόη με 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο έτοιμοι και ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ ο Χίντζος Δ με σουτ έκανε το 0-1. Στο 30’ ο Χατζηπαντελής με πολύ ωραίο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έφερε το ματς στα ίσια. Στο 37’ ο Τούσκας με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή πραγματοποίησε το 1-2. Στο 40’ ο Σαδίκης εκτέλεσε πέναλτι, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΤ, ενώ πρέπει να σημειωθεί πως πέναλτι έχασε και η Νέα Τυρολόη. Στο 60’ ο Δελής Γ με σουτ πέτυχε το 1-3. Στο 70’ ο Λεοντιάδης σημάδεψε το δοκάρι. Στο 90’ ο Χίντζος Δ με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό 1-4.

Από τη Νέα Τυρολόη διακρίθηκαν οι Μαστορίδης και Χατζηπαντελής, ενώ από την Ηράκλεια οι Πεχλιβανίδης Φ, Χίντζος Δ, Τούσκας Δ, Δελής Γ και Λεοντιάδης, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Κουρουζίδης και Παυλίδου.

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ: Πρόιας, Βαλτσιάνης, Ζάντσιος Π, Σοφιανίδης Ν, Αργυριάδης Ευστ, Χατζηπαντελής Παντ, Καλταπανίδης, Μαστορίδης, Πατραλέξης, Ζαγγελίδης, Καραγιοβάνης.

ΗΡΑΚΛΕΙΑ: Μπαμπούρης, Χίντζος Β, Χίντζος Δ, Πεχλιβανίδης Φ, Λεοντιάδης Αν, Σωτηρίου Ν, Τούσκας Δ, Σαδίκης, Δελής Γ, Πάνος, Δερμιτζάκης.

Αλλαγές μπήκαν οι Κυριαζόπουλος, Γκόλφος, Πρισνόβαλης και Μούτας.