Νίκες για Άνω Μητρούσι, Σκοτούσσα και Νεοχώρι, «Χ» για Πρώτη και Χρυσό (7-11-2021)

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 6η αγωνιστική

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ             3

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                1

Κατέβασε τα ρολά ο Ασημώνης

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη το Άνω Μητρούσι επικράτησε με 3-1 του Αγίου Πνεύματος.

Το ματς ήταν μοιρασμένο, με τους γηπεδούχους να αξιοποιούν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν, και τους φιλοξενούμενους να χάνουν πολλές ευκαιρίες που δεν μετουσίωσαν σε γκολ και με ατομικά λάθη έχασαν το παιχνίδι.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 17’ ο Παρασκευάς έκανε το 1-0. Στο 41’ ο Γκαϊτατζής πραγματοποίησε το 2-0. Στο 48’ ο Αρβανίτης μείωσε σε 2-1 και στο 53’ ο Μπελίτος με πέναλτι έγραψε το τελικό 3-1. Και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες λόγω αποβολής στο 78’ του Ρούμπου με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα και στο 80’ ο Φίλιας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Από τον «Θρακικό» διακρίθηκε ο τερματοφύλακας Ασημώνης, ενώ από το Άγιο Πνεύμα δεν ξεχώρισε κανείς.

Με πολλά παράπονα από το Άγιο Πνεύμα η διαιτησία του κ. Απιδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Πούλιος και Σώμης.

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ: Ασημώνης, Θωμόγλου, Χαραλαμπίδης Π, Φίλιας, Θεοδώρογλου, Παπαδόπουλος Ι, Παρασκευάς, Μπελίτος, Γκαϊτατζής, Γιανναράκης, Ιωάννου.

Αλλαγές  μπήκαν οι Γρεασίδης, Δουλγέρης, Χαραλαμπίδης Ευαγ και Δίγκας Κ.

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ: Ταρπινίδης, Λιάπτσης, Νέδος, Κρουστάλλης, Τσίκος, Μερτίκας, Ρούμπος, Τζήμπας(78’ Παπαντωνίου), Χουρουζίδης(70’ Τζιάνης), Αρβανίτης, Ντάμζι.

ΡΟΔΟΠΟΛΗ             1

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ              3

Ανατροπή και νίκη για τον «Άρη»

Ανεβάζοντας ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης η Σκοτούσσα επικράτησε εκτός έδρας της Ροδόπολης με 1-3.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, αλλά στην επανάληψη ο «Άρης» πέτυχε τρία γκολ και καθάρισε το παιχνίδι.

Στον αγωνιστικό τομέα, στο 25’ ο Μουτεσίδης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Στο 50’ ο Τριανταφυλλίδης με πλασέ πραγματοποίησε το 1-1. Στο 54’ ο Τριανταφυλλίδης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ πέτυχε το 1-2. Στο 75’ μετά από ωραίο γύρισμα του Παρτάλη Κων ο Μήλιος με πλασέ σημείωσε το 1-3, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται πως ένα γκολ ήταν οφσάιντ και τους ακυρώθηκε καθαρό γκολ.

Από τον «Ολυμπιακό» διακρίθηκαν οι Καραμανλής, Πεχλιβανίδης και Τσολντίεφ, ενώ από τον «Άρη» οι Τριανταφυλλίδης και Γώγος Ραφ.

Οι φιλοξενούμενοι ευχαριστούν για την άριστη φιλοξενία.

Με παράπονα από την Ροδόπολη η διαιτησία του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Παυλίδου και Κιοσσές.

ΡΟΔΟΠΟΛΗ: Πεχλιβανίδης, Φιλιππίδης(70’ Δανατζής), Τσομίδης, Καραμανλής, Ορφανίδης, Κουθουρίδης(75’ Κοτούλας)(90’ λ.τ Κωνσταντινίδης), Τσολντίεφ, Λατροβαλίεφ, Δημητριάδης Αλ, Δημητριάδης Ιακωβ, Μουτεσίδης.

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ: Κιουτάχιαλης, Δάλλας Αλεξ, Τσερμετζέλης Ν, Σπαχής Ι, Στοϊλας Γ(46’ Παρτάλη Κων), Τριανταφυλλίδης Ι, Τρέντσιος Γ, Χαριτίδης Ραφ(46’  Μήλιος Αθ), Γώγος Ραφ, Μήλιος Απ, Θεοδωρίδης.

ΠΡΩΤΗ              1

ΧΡΥΣΟ               1

Μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Πρώτη και Χρυσό, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 1-1.

Το ματς ήταν μοιρασμένο και έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση, το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ ο Γεράκης με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 60’ ο Παπαδόπουλος με πλασέ πραγματοποίησε το 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Στο 80’ ο Γεράκης με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι.

Από τον «Άρη» διακρίθηκαν οι Γεράκης και Μοναστηρλής, ενώ από την ΑΕΧ οι Παπαδόπουλος, Ματσικόπουλος, Μπρινιάς, και Ντάντος.

Καλή η διαιτησία του κ. Καρπουζέλη. Επόπτες οι κ.κ. Μαυρίδης και Μισυρλής.

ΠΡΩΤΗ: Θεοχαρίδης, Παπαλάς, Κορώνης, Κουταλάκης, Μόσχος, Γατούλας, Μοναστηρλής, Γιαννακόπουλος, Αγιούπ, Σιμιντιριάδης, Γεράκης.

Αλλαγές μπήκαν οι Πουλίδης και Μπίτιας.

ΧΡΥΣΟ: Κατσίκας, Ντάντος, Μπρινιάς, Κοντός(46’ Μάλιος), Ματσικόπουλος, Παπαδόπουλος Στ, Μάνος Π(35’ λ.τ Καπελέρης)(80’ Παπύρας), Πολυχρονίδης, Κλιτσιώτης, Γκόγκας, Πασχαλίδης(85’ Κόκκινος).

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ             0

ΝΕΟΧΩΡΙ                   2

Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο «Αστήρ»

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο το Νεοχώρι επικράτησε εκτός έδρας του Λιθοτόπου με 0-2.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν καλύτερα πατήματα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δεν μπόρεσαν να σημειώσουν κάποιο τέρμα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανεβάζοντας ρυθμό πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δίκαια έφτασαν στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στα αγωνιστικά, στο 55’ ο μετά από κεφαλιά πάσα του Φάκη, ο Χατζηπέτρου με προβολή έκανε το 0-1. Στο 72’ μετά από ασίστ του Σένια, ο Βουδουρίδης με προβολή έγραψε το τελικό 0-2.

Από την «Δόξα» διακρίθηκαν οι Παπαδόπουλος, Ιακωβίδης και Ελευθεριάδης, ενώ από τον «Αστήρ» οι Βουδουρίδης και Πανούδης.

Καλή  η διαιτησία του κ. Χαψά. Επόπτες οι κ.κ. Γεωργίου και Μπάρκας.

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ: Χουρουζίδης, Πλατνάρης Πρ, Νόκε, Ελευθεριάδης, Σαμαράς(75’ Παναγιωτίδης), Σαββίδης, Σιδηρόπουλος, Ιακωβίδης, Πλατνάρης Β, Παπαδόπουλος, Μουτίδης(70’ Λαμπριανίδης).

ΝΕΟΧΩΡΙ: Καρελής(30’ λ.τ Κουρής), Γουδετσίδης, Φάκης, Πανούδης, Μαργαρίτης, Μητρούσκας, Χατζηπέτρου, Λούσιος(75’ Κουζουτζίδης), Κυριακάκης, Σένια, Βουδουρίδης(85’ Γιατζόγλου).

Η καλύτερη ενδεκάδα της αγωνιστικής (7-11-2021)

Νίκες για Νέο Πετρίτσι, Καλά Δένδρα, Βυρώνεια, Σκούταρι, Νέο Σούλι και Παλαιοκώμη, «Χ» για Θύελλα και Βαλτοτόπι (7-11-2021)