Νίκες για Άγκιστρο, Νιγρίτα 2018, ΠΟΣ 2000 και Νέα Ζίχνη, «Χ» για Επταμύλους και Νέα Μπάφρα (9-10-2021)

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ  1η αγωνιστική

ΑΓΚΙΣΤΡΟ                         5

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ               1

«Πεντάσφαιρος» ο Μέγας

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε το Άγκιστρο, το οποίο επικράτησε του Μοναστηρακίου με 5-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άτρωτος Αχιλλέας ήταν ανταγωνιστικός, αλλά στην επανάληψη έμεινε από δυνάμεις και γνώρισε την ήττα.

Ο «Μέγας» από την πλευρά του ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και σημείωσε μια δίκαιη νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, δύο γκολ πέτυχε ο Ευσταθιάδης Μιχ και από ένα οι Σαββίδης Σαβ, Χατζηχρηστίδης και Μπάδας.

Από φιλοξενούμενους είχε ισοφαρίσει στο 25’ ο Μπόμπι με σουτ.

Από το Άγκιστρο διακρίθηκαν οι Νέος Αγ, Κωνσταντινίδης Ι και Χατζηχρηστίδης, ενώ από το Μοναστηράκι οι Παπαρούνας, Καλαϊτζής και Θωμαϊδης.

Καλή η διαιτησία του κ. Απιδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Παπαδόπουλος Σ και Λυγγερίδης.

ΑΓΚΙΣΤΡΟ: Ηλιάδης Χρ, Καραγιαβουρίδης Αβ, Καραγιαβουρίδης Ι, Κωνσταντινίδης Ι, Τάγκας Ευαγ, Σαββίδης Χρ, Νέος Άγγ, Ευσταθιάδης Μιχ, Χατζηχρηστίδης Μιχ, Σαββίδης Σαβ, Μπάδας Ελευθ.

Αλλαγές μπήκαν οι Σαββίδης Αθ, Μυλωνίδης Β και Χατζηχρηστίδης Ηλ.

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ: Καλαϊτζης, Αραμπατζής, Μπένγκας Π, Αλεξίου Θεοδ, Γεωργίτσας Ι, Θωμαϊδης Ν(Μουτεσίδης), Καλπακίδης Ι, Κυριαζίδης Ν, Μπόμπι(Ψάλτης), Ηλιάδης Ι, Ηλιάδης Ι, Παπαρούνας Μιχ.

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ  1η αγωνιστική

NΙΓΡΙΤΑ 2018              8

ΗΡΑΚΛΗΣ                     1

Ακόμη βάζουν γκολ

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Νιγρίτα φιλοδώρησε με οκτώ τέρματα τον Ηρακλή.

Το ματς δεν χωράει και πολλά σχόλια, καθώς το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 15’ ο Τσιχαράπης έκανε το 1-0. Στο 16’ ο Παραλής πραγματοποίησε το 2-0. Στο 28’ ο Τσιχαράπης πέτυχε το 3-0. Στο 45’ ο Τσιχαράπης σημείωσε χατ τρικ για το 4-0.

Στο 48’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-1. Στο 50’ ο Καρδαράς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-1. Στο 60’ ο Κίντι Ραπάι έκανε το 6-1. Στο 73’ ο Παραλής πραγματοποίησε το 7-1 και στο 80’ ο Κουλτσιάκης έγραψε το τελικό 8-1.

Αυτό που πρέπει να σημειωθεί ότι ο Κράλης και ο Αραμπατζής Μιχ είναι από τις ακαδημίες της Νιγρίτας.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Τσιχαράπης, Σαλονικιός, Αραμπατζής Θ και Καλτζής, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι, ενώ από τους φιλοξενούμενους δεν ξεχώρισε κανείς.

Η Διοίκηση του Ηρακλή ευχαριστεί για την φιλοξενία την ομάδα της Νιγρίτας.

Καλή η διαιτησία του κ. Καρπουζέλη. Επόπτες οι κ.κ. Καρασάββας και Σαββάτης.

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018: Μωυσίδης, Σαμπιέλ, Καλλινικίδης, Αραμπατζής Θεοχ, Καλτζής, Παραλής(60’ Καραγιάννης Θεοχ) , Κίντι Ραπάι(75’ Κράλης), Σαλονικιός(75’ Αραμπατζής Ραφ) , Καρδαράς(60’ Κουλτσιάκης), Τσιχαράπης Κων(60’ Μπράγκατζής) , Αραμπατζής Θεοδ.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Βασιλάκος, Καδής, Κίστα(20’ λ.τ Σαρακατσάνης), Γιαννίκης, Κωνσταντινίδης, Στερναράς(55’ Τρούπης), Βαλσαμάκης, Καραμούτας(55’ Τσιλογιώργης), Σφέτκος, Καζάς, Κιτουκίδης(55’ Κτίστου).

ΠΑΟΚ

ΠΗΓΑΣΟΣ

(ΑΝΑΒΟΛΗ)

ΛΕΟΝΤΕΣ            0

ΠΟΣ 2000           4

«Καρέ» για τον ΠΟΣ 2000

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη, ο ΠΟΣ 2000 επικράτησε εκτός έδρας με 0-4.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν, αλλά δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ουσιαστικοί, σημείωσαν τέσσερα τέρματα και έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Από τους Λέοντες ξεχώρισαν οι Παπαστεφάνου Β, Πάντσιος Ι και Παπαστεφάνου Π.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Μανδέλας και Βαφειάδης.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Θεοχαρίδης, Πάντσιος Ι, Σαββίδης Ι, Παπαστεφάνου Γ, Πασχαλίδης Π, Παπαστεφάνου Π, Παπαστεφάνου Β, Τζιάνης Π, Σιάλης Χρ, Παπαθεοδώρου Γ, Ξαφάκος Ρ.

Αλλαγές μπήκαν Τζιάνης Γ, Τζίτζιρας Γ και Γώτας Γ

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  1η αγωνιστική

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                2

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ              1

Ανατροπή και νίκη στις καθυστερήσεις για τον «Μέγα»

Πραγματοποιώντας την ανατροπή η Νέα Ζίχνη επικράτησε του Βαλτοτοπίου με 2-1.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν κεφάλι στο σκορ, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και γύρισαν το ματς παίρνοντας τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Καλαϊτζής με πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 70’ ο Τενεκετζής έφερε τον αγώνα στα ίσια. Στο 93’ ο Αλιατίδης χάρισε το πολύτιμο τρίποντο για την ομάδα του.

Από τον «Μέγα» διακρίθηκαν οι Αλιατίδης, Γεωργιάδης, Δρακούλης και Σαφούρης, ενώ από τον Ατρόμητο οι Μηλάρης Γ, Καλαϊτζής και Κίστα.

Καλή η διαιτησία του κ. Χαψά. Επόπτες οι κ.κ. Αναστασίου και Μισυρλής.

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ: Μαδένης Νεκτ, Γεωργιάδης, Γεωργιτζίκης, Γκρέτσας Νικοδ, Αλιατίδης, Δρακούλης, Τόσκα, Γκρέτσας Κων, Κονακλής Οδ(95’ Ταζές), Τενεκετζής, Σαφούρης.

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ: Μηλάρης Γ, Ντενίζ Κίστα, Ρίζος, Μάνιμος(65’ Μιτιακούδης), Τυχάλας, Ταχτσίδης(88’ Μάρκου), Καλαϊτζής, Τσούκας(65’ Μοσχοφίδης), Μηλάρης Χρυσοβ, Κωνσταντινίδης(55’ Χασιωτάκης).