Πολυβόλο…

0

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ            1

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    5

Ο Πανσερραϊκός έκανε την ανατροπή και μέσα σε 12’ λεπτά έβαλε πέντε γκολ στον Κεραυνό Πέρνης και συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του για την άνοδο

Τα «Λιοντάρια» δεν ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση και βρέθηκαν να χάνουν με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με 1-0.

Στην επανάληψη όμως και ειδικότερα στα τελευταία δώδεκα λεπτά αφηνίασαν και φιλοδώρησαν με πέντε τέρματα τον αντίπαλο τους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 33’ ο Μελισσόπουλος με κοντινή προβολή έκανε το 1-0. Στο 72’ και στο 80’ ο Παπαβασιλείου και Γκούρτσας πραγματοποίησαν το 1-2. Μετέπειτα ο Κόντσι με δύο γκολ και άλλο ένα του Γκούρτσα γράφτηκε το τελικό 1-5.

Κεραυνός Πέρνης: Ψυχουλάκης, Λάσπατζης, Μελισσόπουλος, Μαρκάκης, Μπαντάνης, Ακασού, Τσάκωνας, Βουσεμίλοβιτς, Μελισσόπουλος Αλ., Μπάσιτς, Τζούριτς.

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Σοϊλεμέζογλου, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Κασμερίδης(84’ Διγκόζης Ν.)Καλί, Ψάλτης, Τριανταφύλλου(45’ Παπαβασιλείου), Τσάπαρης(45’ Όμο), Γεωργιάδης(84’ Μπάρδας), Conci