Νίκες για Σκούταρι και Ιωνικό, (Χ) για ΠΟΣ 2000 και Ηράκλεια Β’ Κατηγορία 24-11-2019

0

ΠΟΣ 2000                      2

ΗΡΑΚΛΕΙΑ 1928           2

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΟΣ 2000 και την Ηράκλεια 1928.

Το ματς ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι και στην επανάληψη ανέλαβαν τα ηνία οι φιλοξενούμενοι.

Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο η Ηράκλεια κατάφερε να πάρει δύο φορές το προβάδισμα αλλά ο ΠΟΣ είχε ισάριθμες απαντήσεις.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 70’ ο Δελής με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 78’ ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά πραγματοποίησε το 1-1. Στο 80’ ο Χίντζιος με ωραίο πλασέ πέτυχε το 1-2. Στο 84’ ο Γρεασίδης με μακρινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Παπαδόπουλος Ξ και Γρεασίδης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Πεχλιβανίδης, Σαδίκης και Σωτηρίου.

Καλή η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Αναστασίου και Καραμανίδης.

ΠΟΣ 2000: Κουρτίδης, Ματσικόπουλος, Παπαδόπουλος Ι, Παπαδόπουλος Ξ, Κουκούτσης, Μπαχαδίρογλου(75’ Τοσιάδης), Ακιλίδης(80’ Γρεασίδης), Ηλιόπουλος, Πασχαλίδης, Ρήγας(60’ Φωτιάδης), Καλουπτσής.

ΗΡΑΚΛΕΙΑ 1928: Λάτσιος, Πεχλιβανίδης, Δραγουμάνης, Ζάχαρης(75’ Καλιατζής), Τόσκας, Σαδίκης, Νάτσιος(15’ Χίντζιος), Δελής, Σωτηρίου, Μπακάλης(65’ Μπριζόβαλης), Ιακωβίδης(60’ Λεοντιάδης).

ΙΩΝΙΚΟΣ                   2

ΒΥΡΩΝΕΙΑ                1

Πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Ιωνικός πήρε τη νίκη απέναντι στην Βυρώνεια.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, με την ποιότητα κάποιων ποδοσφαιριστών να δίνει τη νίκη στους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν τον βαθμό έως το τέλος, αλλά δεν κατάφεραν να φύγουν με ένα θετικό αποτέλεσμα από τον αγωνιστικό χώρο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 35’ ο Τζιούφας με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Στο 37’ ο Τσιφτσίνης με ωραίο διαγώνιο σουτ πραγματοποίησε το 1-1. Στο 92’ ο Τοπούζης με ωραία ατομική ενέργεια έγραψε το τελικό 2-1 χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Για την Βυρώνεια έμεινε η πίκρα.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν Φεσατίδης Ν, Φεσατίδης Π και Τζιούφας, ενώ από τους φιλοξενούμενους δεν ξεχώρισε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Αρχοντογιάννη. Επόπτες οι κ.κ. Χατζηαθανασίου και Ντούγιας.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Αγγέλου, Παλάζης(46’ Παπαδόπουλος Αν), Φεσατίδης Ν, Φεσατίδης Π, Ζίχναλης, Καραμανίδης, Ντίνας(80’ Μπαξεβανίδης), Διαμαντής(60’ Δημητριάδης), Τσολακούδης, Τοπούζης, Τζιούφας.

ΒΥΡΩΝΕΙΑ: Τριφυνόπουλος, Κιουπτσίδης Δ, Μπούζας, Γεωργιάδης, Μωραϊτης, Κωνσταντινίδης Ν, Βασιλείου(60’ Κωνσταντινίδης Α), Ποζίδης(70’ Θεοδωρίδης), Κιουπτσίδης Ελ, Σιδηρόπουλος, Τσιφτσίνης.

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ               1

ΣΚΟΥΤΑΡΙ                            2

Κρίθηκε στις λεπτομέρειες

Την εκτός έδρας νίκη πήρε το Σκούταρι το οποίο επικράτησε της Μαυροθάλασσας με 2-1.

Το ματς ήταν καλό με πολλές δυνατές μονομαχίες. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι μπόρεσαν και έφτασαν στην ισοφάριση. Ωστόσο από τα 11 βήματα το Σκούταρι έφτασε στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Πρέπει να σημειώσουμε πως οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες με απ’ ευθείας κόκκινες σε Αντωνογλούδη και Τσώλα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 43’ μετά από σέντρα του Δούφη ο Δαφνοτίδης με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 51’ μετά από ασυνεννοησία της άμυνας ο Στεφανίδης με κοντινό πλασέ πραγματοποίησε το 1-1. Στο 55’ ο Νισιούδης κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο και διαμόρφωσε το τελικό 1-2. Στη συνέχεια η Μαυροθάλασσα κατέβαλε προσπάθειες για να φτάσει στην ισοφάριση αλλά αυτές ήταν άκαρπες.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Στεφανίδης και Χαρπαντίδης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Καραλής, Οργιατζής, Αποστολίδης, Νισιούδης και Δαφνοτίδης.

Άριστη η διαιτησία του κ. Κρυωνά. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζής και Αναγνωστίδης.

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ: Τζήμας, Γλούφτσιος, Τσώλας, Καλλιμάνης, Καντούδης(70’ Καδής), Καμπανάκης(46’ Χαρπαντίδης), Αραμπατζής, Ματζιάρης, Στεφανίδης, Καλινικίδης Π(60’ Καλινικίδης Ν), Έντισον.

ΣΚΟΥΤΑΡΙ: Καραλής, Οργιατζής, Αποστολίδης(75’ Αντωνογλούδης), Δοφούδης, Αβραμίδης, Σκαπής(75’ Σερέκας), Τσαλαπάτας, Σολάκης, Δούφης, Νισιούδης(85’ Βαλούδης), Δαφνοτίδης.

Φερέιρα:”Να κυριαρχήσουμε από το πρώτο λεπτό”(video)