Νίκες για Πρώτη και Χρυσό απέναντι σε Λιθότοπο και Ροδολίβος αντίστοιχα (Επίλεκτη) 15-12-2019

0

ΠΡΩΤΗ                     3

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ           0

Επιτέλους νίκη για τον «Άρη»

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη η Πρώτη επικράτησε του Λιθοτόπου με 3-0 και επέστρεψε μετά από καιρό στις νίκες.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο πετυχαίνοντας άλλα δύο γκολ καθάρισαν το ματς.

ΟΙ φιλοξενούμενοι δεν βρέθηκαν σε καλή ημέρα και μόνο για ένα δεκάλεπτο προσπάθησαν να αντιδράσουν χωρίς όμως να μπορέσουν να αποφύγουν την ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 10’ ο Αγγελακάς με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Στο 55’ ο Αγγελακάς με πλασέ πραγματοποίησε το 2-0. Στο 75’ ο Σαββίδης με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Αγγελακάς, Κονσολίδης, Βαρδαβούλιας, Τσιάτρης και Κορώνης, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε μόνο ο Καραγιάννης.

Άριστη η διαιτησία του κ. Δαουλτζή. Επόπτες οι κ.κ. Σώμης και Δουλγέρης.

ΠΡΩΤΗ: Βαρδαβούλιας, Γκουζής, Παπαβραμίδης, Κονσολίδης, Γατούλας, Κορώνης, Δρακούλης, Τσιάτρης(80’ Τσιγγενόπουλος), Αγγελακάς(87’ Μπίτιας), Μπογιατζής(89’ Σωτηράς), Ζαγκλιβέρης.

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ: Κοτσακιαχίδης, Μπαλζής, Καραγιάννης, Παναγιωτίδης, Σαμαράς, Τιάγκος, Σιδηρόπουλος, Σαββίδης, Ζώβληκας, Ζιγκερίδης, Παπαδόπουλος.

ΧΡΥΣΟ                              2

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                    0

Καθάρισε στην επανάληψη η ΑΕΧ

Σημειώνοντας δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο το Χρυσό κατέβαλε την αντίσταση του Ροδολίβους με 2-0 σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο.

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν το καλύτερο παιχνίδι της φετινής περιόδου, οι παίκτες χορεύανε πάνω στον βούρκο και έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν, έχασαν δύο ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τους Τσακμάκη και Αργυρόπουλο, αλλά στο τέλος δεν μπόρεσαν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 60’ ο Πεχλιβανίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 65’ ο Άγγος με πέναλτι έγραψε το τελικό 2-0.

Από τους γηπεδούχους δεν υστέρησε κανείς, ενώ από τους φιλοξενούμενους διακρίθηκαν οι Χαρίσης και Κεχαγιάς.

Καλή η διαιτησία του κ. Χαψά. Επόπτες οι κ.κ. Γεωργίου και Παυλίδου.

ΧΡΥΣΟ: Κασίμης, Παπύρας, Μάνος, Μπρινιάς, Θάνος, Άγγος, Τσιφτελίδης(80’ Λιάτσης), Μεταλλίδης, Γρατζάκης(65’ Αντωνογλούδης), Ακριτίδης(75’ Μπομπότας), Πεχλιβανίδης.

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ: Σταθάκης, Τσιμπουργιανούδης Γ, Τσιμπουργιανούδης Χρ(70’ Μωυσής), Σταθόπουλος, Καρασαββίδης, Χατζηδάφνης, Χαρίσης, Κεχαγιάς, Αργυρόπουλος(60’ Ιωαννίδης), Σκεντέρι, Τσακμάκης(70’ Χατζηθεοδωρίδης).