«Καρέ» για τον Πανσερραϊκό μέσα στο άβατο

0

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ                    1

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                  4

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη ο Πανσερραϊκός επικράτησε εκτός έδρας του Άρη Αβάτου με 1-4.

Τα «Λιοντάρια» ήταν καλύτερα σε όλο το διάστημα του αγώνα, δημιούργησαν ευκαιρίες, πέτυχαν τέσσερα γκολ και δίκαια και άνετα έφτασαν στους τρεις βαθμούς της νίκης και φτάνουν όλο ένα και πιο κοντά στον στόχο της ανόδου.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 3’ ο Γεωργιάδης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1. Στο 14’ ο Καλί με πλασέ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 70’ ο Μπάρδας έβγαλε τη σέντρα και ο Καλί με ωραίο μονοκόμματο σουτ πέτυχε το 0-3. Στο 74’ ο Ζοσιμίδης μείωσε σε 1-3. Στο 87’ ο Γεωργιάδης με σουτ έγραψε το τελικό 1-4 και ολοκλήρωσε τον θρίαμβο για τον Πανσερραϊκό.

Άρης Αβάτου (Ξανθόπουλος): Νομικός, Χατζήπαππας, Μπουνταγκίδης, Παυλίδης, Λαφαράς, Χακάν, Κρασώνης, Μπουλούτ, Γκέκας, Σαρηγιαννίδης, Ζοσιμίδης

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Τέντζερης, Ζέρης, Αποστολόπουλος(Διγκόζης 45’), Γιανναράκης, Καλί, Ψάλτης, Τριανταφύλλου, Πτηνόπουλος(Μασκανάκης 61’), Γεωργιάδης, Γκούρτσας(Μπάρδας 45’), Conci(Τσάπαρης 45’)