“Καρέ” για Καλά Δένδρα και Θύελλα, νίκη για Επταμύλους απέναντι στο Σκούταρι (Β’ Κατηγορία) 19-1-2020

0

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ             2

ΣΚΟΥΤΑΡΙ                 0

Ο Βαρβέλης Γ καθάρισε το Σκούταρι

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη οι Επτάμυλοι επικράτησαν του Σκουτάρεως με 2-0.

Το ματς ήταν δυνατό, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή, χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα και τους γηπεδούχους να έχουν την ουσία και τον μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης Βαρβέλη Γ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 40’ ο Βαρβέλης Γ με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Πεχλιβανίδης Αγ, έκανε το 1-0. Στο 85’ ο Βαρβέλης Γ με απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο 65’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Πεχλιβανίδη Χ, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Καβάζης, Κατσίνας και Βαρβέλης Γ, ενώ από τους φιλοξενούμενους δεν διακρίθηκε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Καρασάββας και Σαπαρδάνης.

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ: Γλίνιας, Βαρβέλης Δ, Πεχλιβανίδης, Καβάζης, Ταντιτσικίδης(60’ Ζακότας), Κατσινάς, Πεχλιβανίδης Χ(80’ Φαρδέλας), Κασάπης(73’ Ακριτίδης), Αμανατίδης, Πεχλιβανίδης Α(90’ Τσαγκάρης), Βαρβέλης Γ.

ΣΚΟΥΤΑΡΙ: Καραλής, Ποργιατζής(60’ Πετρίδης), Αποστολίδης, Αβραμίδης(60’ Αντωνογλούδης), Δοφούδης, Τσαμπάζης(65’ Παπαδόπουλος, Σκαποής(60’ Σερέκας), Δαφνοτίδης, Νησιούδης, Τσαλαπάτας, Δούφης.

ΙΩΝΙΚΟΣ              1

ΘΥΕΛΛΑ              4

Έκανε το λάθος να προηγηθεί

Πραγματοποιώντας την ανατροπή η Θύελλα επικράτησε του Ιωνικού εκτός έδρας με 1-4.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν άμεσα, γρήγορα και δυναμικά και γυρίζοντας το ματς έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 5’ ο Ιωνικός έκανε το 1-0. Στο 15’ ο Γκοντινόπουλος με κεφαλιά πραγματοποίησε το 1-1. Στο 30’ ο Ρήγας με σουτ σημείωσε το 1-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 70’ η χρυσή αλλαγή του Γιαβράκη πέτυχε το 1-3. Στο 90’ ο Κλιάμπας έγραψε το τελικό 1-4.

Από τον Ιωνικό διακρίθηκαν οι Παλάζης, Τσολακούδης και Παναγιωτίδης Γ, ενώ από την Θύελλα οι Ζουρούδης, Κλιάμπας και Ρήγας.

Καλή η διαιτησία του κ. Μπομπόγια. Επόπτες οι κ.κ. Μήτρο και Παπαπανικολάου.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Αγγέλου, Παλάζης, Ματσούκας, Τοπούζης, Φεσατίδης(80’ Μπαχτσεβανίδης), Τσολακούδης, Ανανιάδης, Καραμανίδης, Παναγιωτίδης Γ, Παναγιωτίδης Π, Διαμαντής.

ΘΥΕΛΛΑ: Δουλγέρης, Σιδηρόπουλος, Γιαννογλούδης, Ζουρούδης, Λαμπούρης, Νικολάου(80’ Αλεξούλης), Κεχρής(65’ Γιαβράκης), Κλιάμπας, Δημητρακόπουλος, Γκοντινόπουλος(46’ Γκρόζος), Ρήγας.

ΒΥΡΩΝΕΙΑ                      0

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ               4

«Καρέ» για τον «Πυθαγόρα»

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη τα Καλά Δένδρα πήραν την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Βυρώνεια με 0-4.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και άνετα έφτασαν στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ ο Παπαδόπουλος Χρ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1. Στο 35’ ο Γουργούτης με κεφαλιά πραγματοποίησε το 0-2. Στο 50’ ο Παπαδόπουλος Χρ με ωραίο πλασέ πέτυχε το 0-3. Στο 65’ ο Χερχελετζής ΓΔ με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Από τον Πυθαγόρα Καλών Δένδρων διακρίθηκαν οι Παπαδόπουλος Χρ, Δήμας Κ και Παπαδόπουλος Γ.

Καλή η διαιτησία του κ. Γαβριήλ. Επόπτες οι κ.κ. Μαρλά και Αναγνώστου.

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ: Σιμεωνίδης, Αγγελίδης, Καπόγλου, Δουλγέρης, Μουσικάκης(60’ Βαλσαμάκης), Παπαδόπουλος Χρυς, Γουργούτης, Δήμας Κ, Γαλακτερός(65’ Τζήμας), Παπαδόπουλος Γ(75’ Ζαμπούνης), Χερχελετζής ΓΚ(60’ Χερχελετζής ΓΔ)

“Πεντάρα” για Πανσερραϊκό, “Χ” για Παραλίμνιο & Κάτω Καμήλα (Γ’ Εθνική) 19-1-2020