Δύο ισοπαλίες για τις Μικτές της ΕΠΣ Σερρών στην Χαλκιδική

0

Με δύο εκτός έδρας ισοπαλίες κόντρα στην Χαλκδική ξεκίνησαν την πορεία τους οι Μικτές ομάδες της Ε.Π.Σ.Σερρών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών ομάδων 2023-2024.

Κ16 ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ 2-2

Η Κ16 αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2. Η ομάδα του Γιώργου Κεχλιμπάρη παρότι μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά, από ατομικά λάθη βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Στη συνέχεια ωστόσο έβγαλε αντίδραση και ανέκαμψε. Μείωσε στο 70΄ σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρακούτη, που κέρδισε νωρίτερα ο Κυριακού και στο 80΄ ισοφάρισε με πλασέ του Λεπτοκαρίδη.

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Καραμπέτσιος, Δοφούδης(80΄ Γιαντζόγλου), Κεχλιμπάρης, Γιαννακάκης, Καρακολίδης, Καζάκης(60΄ Σαρακατσάνης), Χαρισούδης(46΄ Καραμανάβης), Καρακούτης, Κίρδας(85΄ Νάσσος), Στέφος(60΄ Λεπτοκαρίδης), Κυριακού

Κ14 ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ 0-0

Σε ένα πολύ καλό ματς, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ. Η ομάδα του Χρήστου Πεμπέ ήταν καλή και ανταγωνιστική, δημιούργησε προϋποθέσεις και αν ήταν πιο προσεκτική στην τελική προσπάθεια θα μπορούσε να φύγει με τη νίκη.

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Νησούδης, Παρμαξής, Φιλιππίδης(41΄ Καστρίτσης), Τσιπτσούκης, Τσουκαλίδης, Σιάπκας(74΄ Ματούλας), Φολόκης(41΄ Τουραντζίδης), Γκουτίδης(55΄ Κόγιας), Τσακιρούδης, Στεφανίδης(70΄ Δελέογλου Ι.)