«Τετράσφαιρη» η Δόξα Κάτω Καμήλας απέναντι στον Κεραυνό Πέρνης

0

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ                   4

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ                         1

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τρία στην επανάληψη η Δόξα Κάτω Καμήλας επικράτησε του Κεραυνού Πέρνης με 4-1 στο γήπεδο της Ομόνοιας και πλέον βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Γ’ Εθνικής.

Οι παίκτες του Μίλτου Δουλγέρη ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες και σημειώνοντας τέσσερα γκολ έφτασαν δίκαια και άνετα στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ ο Κεχαγιάς με πέναλτι έκανε το 1-0. Στο 55’ ο Σαρέγκος πραγματοποίησε το 2-0. Στο 65’ ο Τσομαχασβίλι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 66’ ο Κωνσταντάρας μείωσε σε 3-1. Στο 87’ ο Γεράκης διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Η «Δόξα» κοιτάει τον επόμενο αγώνα για τα ημιτελικά του κυπέλλου ΕΠΣΣ, την ερχόμενη Τετάρτη 29/1 με αντίπαλο τον Απόλλων Παραλιμνίου.

Δόξα Κάτω Καμήλας: Σαββίδης,Παπανικολάου, Μακούσης, Τσουλχάϊ, Ζάντσιος, Μπίλης, Μπονέρης (88΄ Πολυχρονίδης, Τσομαχασβίλι, Κωνσταντίνου (63΄ Γεράκης), Κεχαγιάς (58΄ Καστριτσέας), Σαρέγκος (68΄ Αηδονίδης)

Κεραυνός Πέρνης: Ψυχουλάκης, Μπαντάνης, Μαρκάκης, Μελισσόπουλος,Μ. (50΄ Τζούριτς – 78΄ Τσιβανόπουλος)) Κωνσταντάρας, Λάσπατζης, Βουτσεμίλοβιτς (46΄ Γκουμάνι), Τσάκωνας, Μελισσόπουλος Α, Μενίκου (65΄ Κλοκίδης), Βάσιτς

Νίκες για Καπνόφυτο, Νέο Πετρίτσι, Κερκίνη, Άγιο Πνεύμα και Εμμανουήλ Παπά (Ανώτερη Α & Β Όμιλος) 25-1-2020

“Πεντάσφαιρη” η Μαυροθάλασσα, δύσκολη νίκη των Επταμύλων,”Χ” για Καλά Δένδρα και Ηράκλεια (Β’ Κατηγορία) 26-1-2020