Νίκη για την Θύελλα, “Χ” για Βαλτοτόπι-Νέα Μπάφρα και για Μεσολακκιά-Μονόβρυση (Α2) Γ’ Όμιλος 20-9-2020

0

Α2 κατηγορία Γ’ όμιλος  1η αγωνιστική 20-9-2020

ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ               5

ΨΥΧΙΚΟ                                0

Πραγματική «Θύελλα» στην πρεμιέρα

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τρία στην επανάληψη η Θύελλα κατέβαλε την αντίσταση του Ψυχικού.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα, είχαν την κυκλοφορία της μπάλας, δημιούργησαν ευκαιρίες και σημειώνοντας πέντε τέρματα έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους προσπάθησαν σε κάποιες περιπτώσεις, όμως υποτάχθηκαν στην ανωτερότητα του αντιπάλου τους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, δύο γκολ πέτυχε ο Μαλαματένιος(12’,76’), δύο γκολ ο Βόγκλι (86’, 90’) και ένα ο Καραμούτας(18’).

Από την Θύελλα διακρίθηκαν οι Μαλαματένιος, Βόγκλι και Τσαρούχας, ενώ από το Ψυχικό οι Κούκος Ευαγ και Βουδουρίδης Β.

Καλή η διαιτησία του κ. Γεωργίου. Επόπτες οι κ.κ. Μαρλά και Μάτσας.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ: Δουλγέρης Αρ, Σαμαράς Ι, Γκέλης Δ, Ποργιάζης Κ, Καραμούτας Κλ, Τσαρούχας Β, Μαλαματένιος Β, Γεμενετζής Αν, Βόγκλι, Ηλιάδης Αν, Καραγιάννης.

Αλλαγές μπήκαν οι Νικολάου Σ, Παπαϊκωνόμου Στ και Καμπουρίδης Μ

ΨΥΧΙΚΟ: Δαραβίγκας Γ, Παλισίδης Γ, Βουδουρίδης Β, Καλπακίδης, Καλπακίδης, Ιακωβίδης, Καγιογλίδης, Θεοχάρους, Παπαδόπουλος Αρ, Φουτζιτζής, Κούκος Ευαγ.

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                1

ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ            1

Δίκαιο αποτέλεσμα

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Βαλτοτόπι και Νέα Μπάφρα, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1.

Το ματς ήταν καλό, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με 0-0 στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Μηλάρη στο 58’, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν δέκα λεπτά αργότερα με γκολ του Φιλιππίδη για το τελικό 1-1

Έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Από τη  Νέα Μπάφρα διακρίθηκαν οι Φιλιππίδης Μ και Καρασαββίδης.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαγή. Επόπτες οι κ.κ. Μπομπόγιας και Μανδέλας.

ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ: Καναπίτσας Απ, Παπαδόπουλος Λ(75’ Παπαδόπουλος Ευτ), Αλεξίου Αθ(15’ λ.τ Μπούρας Χρ), Φιλιππίδης Μιχ(80’ Χριστοφορίδης Γ), Χριστοφορίδης Β, Γεωργιάδης Ι, Κουτσιπαυλίδης Π, Χατζηιορδανίδης Π, Φιλιππίδης Ν, Καρασαββίδης Σ, Χατζηθεοδωρίδης Πλ.

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                 2

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ                  2

Πήρε τον βαθμό στο τέλος ο «Ηρακλής»

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στην Μεσολακκιά και την Μονόβρυση, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 6’ με τον Πολυχρονιάδη, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 11’ με τον Τσιάτρη και όχι μόνο αυτό αλλά στο 58’ γύρισαν το ματς με τον Πασιαλή. Ο «Ηρακλής» όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 90’ ο Κεβάνι ισοφάρισε για την ομάδα του για το τελικό 2-2.

Καλή η διαιτησία του κ. Ευθυμιάδη. Επόπτες οι κ.κ. Βασάκης και Καραμανίδης.