Νίκες για Ποντισμένο, Λευκώνα, Κάτω Μητρούσι, Θύελλα, Μεσολακκιά & Νέο Σούλι (Α2) 18-10-2020

Α2 Κατηγορία Α Όμιλος 4η αγωνιστική 18-10-2020

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ            2

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ             10

Μια ντουζίνα γκολ

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε το Ποντισμένο, το οποίο συνέτριψε εκτός έδρας το Μοναστηράκι με 10-2.

Το ματς δεν χωράει και πολλά σχόλια, καθώς το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει ακριβώς την εικόνα της αναμέτρησης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, τα γκολ για τον Άρη πέτυχαν οι Πάνου(3), Χαβαλές(3),Μπακάλης Μ(2), και Κολοκοτρώνης(2), ενώ από τον Άτρωτο Αχιλλέα είχε μειώσει το σκορ δύο φορές ο Γεωργιάδης.

Εύκολο το έργο του κ. Πούλιου. Επόπτες οι κ.κ. Καραμανίδης και Βουρλιάκης.

Α2 κατηγορία Β’ Όμιλος 4η αγωνιστική 18-10-2020

ΛΕΥΚΩΝΑΣ                      2

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ           0

Πρώτη νίκη για τον «Ολυμπιακό»

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Λευκώνας επικράτησε της Μαυροθάλασσας με 2-0 και πήρε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Η Διοίκηση της Μαυροθάλασσας έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία του κ. Μπάτσιου, καθώς όπως αναφέρουν άφησε το σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων, αλλά και παράπονα από την φιλοξενία της ομάδας του Λευκώνα.

Στα αγωνιστικά, ο «Ολυμπιακός» διαμαρτύρεται για ένα ακυρωθέν γκολ, ενώ τα τέρματα πέτυχαν στο 20’ ο Χατζηθεοδώρου και στο 50’ ο Ακριτίδης.

Από τον Λευκώνα διακρίθηκαν οι Κώστογλου, Τράμπας και Ακριτίδης Μ, ενώ από την Μαυροθάλασσα δεν ξεχώρισε κανείς.

Με παράπονα από τις δύο ομάδες η διαιτησία του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Μάτσας και Μπεριντζής.

ΛΕΥΚΩΝΑΣ: Ακριτίδης, Θεοδωρίδης, Τράμπας, Χατζηθεοδώρου, Αποστόλου, Κώστογλου, Ακριτίδης Στ, Ακριτίδης Μ, Μπατσιβάρης, Γανίκας Ηλ, Ελευθεριάδης.

Αλλαγές μπήκαν οι Νεοφώτιστος, Τσιφτελίδης και Ζαχαριάδης.

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ: Σιδέρης, Ματζιάρης, Βασιλειάδης, Καλλιμάνης, Κλιτσιώτης, Καδάς, Αγαπίδης, Χαρπαντίδης(60’ λ.τ Εμμανουηλίδης), Στεφανίδης, Τσαπαλιάνας, Αραμπατζής(46’ λ.τ Αποστολίδης)(70’ λ.τ Τίτος).

ΒΙΣΑΛΤ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               0

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ                           7

«Επτάσφαιρος» ο Ορφέας

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες το Κάτω Μητρούσι φιλοδώρησε με επτά τέρματα τον Μακεδονικό.

Στον αγωνιστικό τομέα, τέσσερα γκολ έβαλε ο Κατσιώλας και από ένα οι Τασούλας, Πολυχρονίδης και Αξιαμής.

Καλή η διαιτησία του κ. Απιδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Μαρλά και Καραμανίδης.

Α2 κατηγορία Γ  Όμιλος 4η αγωνιστική 18-10-2020

ΘΥΕΛΛΑ                    3

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ              0

«Ατρόμητη» Θύελλα

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη η Θύελλα κατέβαλε την αντίσταση του Βαλτοτοπίου.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 17’ ο Γκέλης κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μαλαματένιος για το 1-0. Στο 83’ ο Βόγκλι με σουτ πραγματοποίησε το 2-0 και στο 90’ ο Ζουρούδης με πολύ όμορφο γκολ έγραψε το τελικό 3-0.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Ποργιάζης, Ρήγας και Βόγκλι.

Κακή η διαιτησία του κ. Φραγκάλα. Επόπτες οι κ.κ. Λεοντής και Μισυρλής.

ΘΥΕΛΛΑ: Δουλγέρης, Γεμενετζής, Γκέλης, Λαμπούρης, Ποργιάζης, Κλιάμπας, Τσαρούχας, Μαλαματένιος, Βόγκλι, Ρήγας, Δημητρακόπουλος.

Αλλαγές μπήκαν οι Σιδηρόπουλος, Καραγιάννης, Ζουρούδης και Παπαϊκονόμου.

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                  2

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ             3

Κρίθηκε στις λεπτομέρειες

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι η Μεσολακκιά επικράτησε εκτός έδρας της Νέας Ζίχνης με 2-3.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 25’ ο Σίμου Δ του Αθ με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 55’ Γκρέτσα με πέναλτι έφερε το ματς στα ίσα. Στο 70’ ο Σίμου Δ του Αθ με σουτ-κεραυνό πραγματοποίησε το 1-2. Στο 75’ ο Λιαούρης με σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-2. Στο 85’ ο Σίμου Δ του Αθ κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζαπαντζής, ο οποίος έγραψε το τελικό 2-3.

Από την Μεσολακκιά διακρίθηκαν οι Ζαχαρόπουλος, Νένος Γ, Μπακάλης και Σίμου Δ του Αθ.

Με παράπονα από τις δύο ομάδες η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Ζαχαρία και Παυλίδου.

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ: Ιντζόγλου, Νένος Γ, Πασιαλής, Ζαχαρόπουλος, Χαρούπας, Κρυστάλλης, Κατσιριμάς, Μπακάλης, Τσιάτρης Ν, Σίμου Δ του Αθ, Σίμου Δ του Χρ.

Αλλαγές μπήκαν οι Ζαπαντζής, Νένος Κ, Λευτέρης, Χατζούδης και Τσιάτρης Θ.

ΨΥΧΙΚΟ                     0

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ               3

Δίκαιη νίκη

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη το Νέο Σούλι επικράτησε εκτός έδρας του Ψυχικού με 0-3.

Στον αγωνιστικό τομεά, στο 10’ ο Τσιάγκας με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-1. Στο 35’ ο Καγιογλίδης εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα Καμτσιούρη. Στο 75’ ο Φιλέντας με πέναλτι πραγματοποίησε το 0-2 και στο 90’ ο Σταμάτης με ωραία ατομική ενέργεια έγραψε το τελικό 0-3.

Από τον «Κεραυνό» διακρίθηκαν οι Καγιογλίδης, Καλπακίδης και Κούκος, ενώ από τον Πανσουλιακό οι Σίκαλος Μ, Σίκαλος Χρ, Μαραθωνίτης και Τσιάγκας.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη.

ΨΥΧΙΚΟ: Δαραβίγκας, Πέσιος Β, Καλπακίδης Ν, Ανδρεάδης(65’ Παλεσίδης), Βουδουρίδης Β, Καγιογλίδης Ι, Κούκος(80’ Σταλιόπουλος), Κυριζόπουλος, Κιρέζος Χρ, Θεοχάρους(65’ Βουδουρίδης Ι), Κουσουτζίδης Ελ(75’ Παπαδόπουλος Αρ).

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ: Καμτσιούρης, Μαλάκος, Γκύζης, Πιπίνης, Μαραθωνίτης, Σίκαλος Χρ, Τσιάγκας Π, Τζελέπης, Σίκανος Μ, Τζουλιάνο, Φιλέντας.

Αλλαγές μπήκαν οι Μπεντούλης, Πλιάκος, Ικούζης και Σταμάτης.

Νίκες για Χρυσό & Ροδόπολη, «Χ» για Δραβήσκο-Νεοχώρι & 1800-Αμμουδιά (Α1) 18-10-2020