“Καρέ” για τα Καλά Δένδρα, “επτάσφαιροι” οι Επτάμυλοι, νίκη για την Αναγέννηση (Β’ Κατηγορία) 2-2-2020

0

ΚΟΡΜΙΣΤΑ                      0

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ                   7

Ακόμη βάζουν γκολ

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασαν οι Επτάμυλοι, οι οποίοι φιλοδώρησαν με επτά τέρματα την Κορμίστα.

Το ματς δεν χωράει και πολλά σχόλια, καθώς το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης.

Ο αγώνας ήταν ένας μονόλογος του «Μακεδονικού», ενώ πρέπει να σημειωθεί πως οι Επτάμυλοι στον δεύτερο γύρο έχουν δεχτεί μόνο ένα γκολ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 12’ το 0-1 ο Κατσινάς με σουτ έξω από την περιοχή. Στο 60’ ο Βαρβέλης Γ με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 65’ ο Καβάζης με πλασέ πραγματοποίησε το 0-3. Στο 70’ ο Σαγκάρης με ωραίο σουτ έκανε το 0-4 και στο 78’ το 0-5 ο Ακριτίδης με φοβερή ατομική προσπάθεια. Στο 84’ ο Ακριτίδης με κοντινό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-6 και στο 88’ ο Σκούρας έγραψε το τελικό 0-7 με ωραίο πλασέ.

Από τους Επταμύλους διακρίθηκαν οι Πεχλιβανίδης και Κατσινάς, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Καλή η διαιτησία του κ. Φραγκάλα. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζή και Σαβάτης.

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ: Γλίνιας, Πεχλιβανίδης Αλ, Τατιτζικίδης, Γεωργιάδης(55’ Ακριτίδης), Καβάζης, Κατσινάς, Ζαγκότας, Κασάπης(68’ Παπαδόπουλος), Αμανατίδης, Σαγκάρης(70’ Σκούρας), Βαρβέλης Γ.

ΠΟΣ                                       0

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ                     4

«Καρέ» για τον «Πυθαγόρα»

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερες δυσκολίες τα Καλά Δένδρα επικράτησε με 0-4 του ΠΟΣ.

Ο «Πυθαγόρας» κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ σημειώνοντας άλλα τρία γκολ στην επανάληψη έφτασε δίκαια στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντισταθούν σε κανέναν σημείο του παιχνιδιού και αυτό είχε ως αποτέλεσμα την ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ το 0-1 ο Κολοκοτρώνης με πλασέ. Στο 48’ το 0-2 με αυτογκόλ του Τοσιάδη. Στο 70’ το 0-3 ο Μουσικάκης με το στήθος και στο 74’ ο Παπαδόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Από τα Καλά Δένδρα διακρίθηκαν οι Καπόγλου, Γρατζάκης και Παπαδόπουλος.

Καλή η διαιτησία του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Βακουφτσής και Αχιλλεύς.

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ: Σιμεωνίδης, Καπόγλου, Μουσικάκης, Γρατζάκης, Δουλγέρης, Γουργούτης(65’ Τζήμας), Μαυρουδόγλου(50’ Χερχελετζής Γ του Κ), Τζήμας, Παπαδόπουλος Χρ, Γκουγκτζιλάς(65’ Αγγελίδης), Κολοκοτρώνης(60’ Χερχελετζής Γ του Δ).

ΙΩΝΙΚΟΣ                            0

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                  2

Καθάρισε με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Αναγέννηση πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Ιωνικό με 0-2.

Στο ματς οι φιλοξενούμενοι ήταν λίγο καλύτεροι, πήραν το προβάδισμα, είχαν την ουσία και με αυτόν τον τρόπο έφτασαν στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν, είχαν ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να τις μετουσιώσουν σε γκολ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ το 0-1 ο Τσιμπλινίδης με πλασέ. Στο 92’ ο Καρυπίδης με σουτ από κοντά έγραψε το τελικό 0-2.

Από τον Ιωνικό διακρίθηκαν οι Αγγέλου, Φεσατίδης Ν, Παναγιωτίδης Π, Τοπούζης και Μιχαλέλας.

Καλή η διαιτησία του κ. Χαψά. Επόπτες οι κ.κ. Ντεμάι και Σαπαρδάνης.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Αγγέλου, Φεσατίδης Ν, Φεσατίδης Π, Παναγιωτίδης Γ(46’ Καραμανίδης), Παναγιωτίδης Π, Παλάζης, Τοπούζης, Διαμαντής(65’ Ζίχναλης), Πάγκαλης(80’ Ανανιάδης), Μιχαλέλας(80’ Ματσούκας).

Νίκες για Χείμαρρο και Σκοτούσσα, “Χ” για Νεοχώρι και Λιθότοπο (Επίλεκτη) 1-2-2020

“Καρέ” για τον Πανσερραϊκό, ήττα για Κάτω Καμήλα, ρεπό το Παραλίμνιο (Γ’ Εθνική) 2-2-2020