Ήττα στο τέλος για την Δόξα Κάτω Καμήλας

0

ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ                      2

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ             1

Αν και προηγήθηκε η Δόξα Κάτω Καμήλας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς η Δόξα Θεολόγου έκανε την ανατροπή και κατέκτησε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η Κάτω Καμήλα πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι και στο τέλος πραγματοποιώντας την ανατροπή έφτασαν στην μεγάλη αυτή νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 27’ ο Κεχαγιάς έκανε το 0-1. Στο 76’ ο Χιονίδης με εκτέλεση πέναλτι έφερε τον αγώνα στα ίσια. Στο 88’ ο Αντωνιάδης έγραψε το τελικό 2-1 χαρίζοντας ένα πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.

Δόξα Θεολόγου: Μόμος, Ζενέλι, Παπαδόπουλος (60΄ Χατζηγεωργίου), Αντωνιάδης, Ζιούλης, Μπλάτζιος, Ανθουλάκης, Νιζάμης, Μουλάϊ, Μπουνταγκίδης, Χιονίδης

Δόξα Κάτω Καμήλας: Σαββίδης, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι, Σιάκκας, Καστριτσέας, Μπίλης, Μπονέρης (85΄ Σαρέγκος), Κεχαγιάς, Γεράκης, Κωνσταντίνου (65΄ Τσουλάϊ), Παπαδόπουλος

Νίκες για Μεγαλοχώρι, Χριστός και Πεθελινό, “Χ” για Πλατανάκια-Δασοχώρι, Άγιο Πνεύμα-Νέα Ζίχνη και Ηρακλή-Λευκώνα (Ανώτερη Α’ & Β’ Όμιλος) 9-2-2020