Έχασε στο Άβατο ο Απόλλωνας

0

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ                 2

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ                  0

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Απόλλωνας Παραλιμνίου ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Άρη Αβάτου με 2-0.

Η ομάδα του Παύλου Δημητρίου δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα με αποτέλεσμα να δεχθεί την ήττα.

Ο Απόλλωνας προσπάθησε σε κάποιες περιπτώσεις, απείλησε, ωστόσο δεν αξιοποίησε τις φάσεις που του δόθηκαν.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρον τις ευκαιρίες και πετυχαίνοντας δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο κατέκτησαν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 13’ ο Χριστοφορίδης έκανε το 1-0. Στο 65’ ο Γκέκας διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Πλέον ο Απόλλων Παραλιμνίου θα προσπαθήσει να ανακάμψει στις επόμενες αγωνιστικές.

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ: Νομικός, Χατζήπαπας, Μπουντακίδης, Μίλλερ, Χριστοφορίδης, Βελή, Σαρηγιαννίδης (46΄Ζωσιμίδης), Ψεμματάς, Γκέκας(82΄ Κρασώνης), Τσάπαρης, Τζελάλ (76΄ Μουστάκης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Παπαδόπουλος Ε., Τοπάλ, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Κούτλας, Πεκρής(56΄ Τζερίδης), Τζαμπέγια (64΄ Λοβέκιο), Λιάρας, Γαϊδαρτζής, Γιαννόπουλος, Καρυοφύλλης