Σημαντική νίκη για την «Δόξα» Κάτω Καμήλας

0

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ           3

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ                             1

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη η Δόξα Κάτω Καμήλας επικράτησε του Κιλκισιακού με 3-1.

Η ομάδα του Μίλτου Δουλγέρη έδειξε για ακόμη μία φορά την ποιότητα της και όπως φαίνεται ο στόχος της παραμονής θα επιτευχθεί πολύ εύκολα, καθώς η Δόξα έχει πολύ καλή ομάδα και το δείχνει αυτό κάθε αγωνιστική στο γήπεδο.

Όσον αφορά το ματς οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ για να έρθει άλλο ένα γκολ για την Κάτω Καμήλα στις καθυστερήσεις του ματς πανηγυρίζοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 36’ ο Αηδονίδης κερδίζει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μίνγκας οποίος έκανε το 1-0. Στο 49’ ο Αηδονίδης ο οποίος ήταν από τους κορυφαίους της αναμέτρησης με κεφαλιά πραγματοποίησε το 2-0. Στο 51’ ο Πιπερτζής με κεφαλιά μείωσε σε 2-1. Στο 93’ ο Σαρέγκος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαιτητής: Χατζηβασιλείου (Μακεδονίας). Επόπτες: Παπαδοπούλου – Κουρμαδιάς (Μακεδονίας)

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ: Σαββίδης, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι, Σιάκκας, Τσουλχάη(57΄Παπαδόπουλος), Μπίλης(91΄Μούστα), Μπονέρης(74΄Σαρέγκος), Κεχαγιάς, Κωνσταντίνου(61΄Γεράκης), Μίνγκα, Αηδονίδης.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Τριανταφυλλίδης, Κουκουλέκης, Τσώτσος, Ράνδζης(80΄ Κυρίτσης), Βόσδου, Δημητριάδης, Μπελίτσας, Μαυροκεφαλίδης, Πιπερτζής, Βαταμίδης, Λάμπογλου

Νίκες για Μεγαλοχώρι, Ροδόπολη, Ποντισμένο, Χριστός και Πεθελινό, “Χ” για Εμμανουήλ Παππά και Λευκώνα (Ανώτερη Α’ και Β’ Όμιλος) 24-11-2019