Πρωταθλητές Παίδων ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2020-21 οι Ίκαροι!!

0

Ίκαροι Σερρών 56-45 Αρίων Ξάνθης

Τα κατάφεραν οι “κυανοκίτρινοι” και σήκωσαν την κούπα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ πανηγυρίζοντας την κατάκτηση του πρωταθλήματος και βάζοντας “πλώρη” για το Πανεπαρχιακό (17-21/07).

Η ομάδα του Γιώργου Μπίλιου ήταν καλύτερη συνολικά στο παρκέ και κατέκτησε την μεγάλη νίκη απέναντι στον Αρίων Ξάνθης. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 2-10, αλλά στην συνέχεια οι Ίκαροι κυριάρχησαν και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 20-10. Στην 2η περίοδο η ομάδα μας κράτησε την διαφορά και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 34-21.

Στο 3ο δεκάλεπτο, οι Ίκαροι “κόλλησαν”, ο Αρίων πλησίασε και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι με τους παίχτες του Γιώργου Μπίλιου να δυσκολεύονται να σκοράρουν. Στην τελευταία περίοδο, οι Ίκαροι βρήκαν τις “λύσεις” και κάπως έτσι ήρθε η κατάκτηση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ μέσα σε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

Διαιτητές : Νέδογλου Αρ. – Ρουκας

Τα δεκάλεπτα : 20-10,34-21,42-37,56-45.

Πανσερραϊκός-Ζεράρ Θαραγόθα: «Θα δείτε καλό ποδόσφαιρο από εμάς» (video)

Πανσερραϊκος: Απέκτησε τον Rivaldo Antonio Correa Barbosa (video)