Πρόκριση για Καλά Δένδρα, Ηρακλή, Νιγρίτα, Χριστός, Νέο Πετρίτσι, Ηράκλεια, Κάτω Μητρούσι & Σκούταρι (Κύπελλο ΕΠΣΣ-Β’ Φάση) 10-10-2020

0

Κύπελλο ΕΠΣ Σερρών Β’ φάση 10-10-2020

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                    1

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ                   2

Ανατροπή και πρόκριση για την «Αναγέννηση»

Πραγματοποιώντας την ανατροπή το Νέο Πετρίτσι πήρε την πρόκριση απέναντι στο Καπνόφυτο επικρατώντας εκτός έδρας με 1-2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, έχασαν ευκαιρίες με τους Παρίση και Σαββίδη Χρ, ενώ κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα. Ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη, καθώς οι «Ακρίτες» ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 8 παίκτες και την Αναγέννηση στο τελευταίο δεκάλεπτο να γυρνάει τούμπα το ματς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 35’ ο Παρίσης με σουτ έκανε το 1-0. Στο 50’ ο Ζαφειρίδης αντικρίζει απ’ ευθείας την κόκκινη κάρτα. Στο 80’ ο Κίροφ με σουτ έστειλε την μπάλα στο «Γ» για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στο 83’ ο Σχοιναράκης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για αντικανονικό μαρκάρισμα. Στο 87’ ο Βασιλειάδης Θεοχάρης με πλασέ στην απέναντι γωνία έγραψε το τελικό 1-2. Στο 90’ ο τερματοφύλακας Αντωνιάδης αντίκρισε και αυτός την κόκκινη κάρτα, καθώς έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής.

Από το Καπνόφυτο διακρίθηκαν οι Ηλιάδης και Μπιλούμπασης, ενώ από το Νέο Πετρίτσι οι Τσαφταρίδης, Μάνιος και Αραμπατζής Εμ.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Χολάνης και Ζαχαρία.

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ: Αντωνιάδης, Ηλιάδης(60’ Χαραλαμπίδης), Λυγεράς, Μπιλούμπασης, Μελαδίνης, Αϊβατζίδης, Σχοιναράκης, Σαββίδης Χρ, Παρίσης, Καραγιαβουρίδης(25’ Ζαφειρίδης), Αναγνώστου(40’ λ.τ Σαββίδης Σ).

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ: Τσαφταρίδης, Αβράμης, Κίροφ, Μπούζας(55’ Γκούπε), Τσιφτσίνης, Γκικόπουλος, Καραμάνοφ, Βασιλειάδης Θεοχ(88’ Τάσιος), Αραμπατζής Εμ, Μάνιος, Μανόλεφ.

ΗΡΑΚΛΕΙΑ                       1

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ                0

Ένα γκολ έκρινε την πρόκριση

Με ένα γκολ δέκα λεπτά πριν τη λήξη της συνάντησης η Ηράκλεια επικράτησε του Ποντισμένου με 1-0 και πήρε την πρόκριση.

Το ματς ήταν δυνατό με σκληρές μονομαχίες και ένα γκολ έκρινε την αναμέτρηση.

Πρέπει να σημειωθεί πως ο 14χρονος επιθετικός του «Άρη» Ευάγγελος Μεστάνης πραγματοποίησε την πρώτη του συμμετοχή με την ομάδα και άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις για το μέλλον.

Στον αγωνιστικό τομέα, στο 80’ μετά από σέντρα του Πάνου, ο Δελής με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-0. Στο 85’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χαβαλέ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Σύσσωμη όλη η ομάδα του Ποντισμένου εκφράζει τα συλλυπητήρια της για τον θάνατο της μητέρας κυρίου Χαβαλέ, ο οποίος είναι ο στυλοβάτης και η ψυχή του «Άρη».

Από την Ηράκλεια διακρίθηκαν οι Χρηστίδης, Πεχλιβανίδης και Μπαμπούρης, ενώ από το Ποντισμένο ο Ευάγγελος Μεστάνης.

Κακή η διαιτησία του κ. Μαγή. Επόπτες οι κ.κ. Μαυρίδης και Μπάρκας.

ΗΡΑΚΛΕΙΑ: Μπαμπούρης, Πεχλιβανίδης, Πάνου, Μούτας, Τσέπας, Τούσκας, Δελής, Χίντζιος, Καραβασίλης, Χρηστίδης, Σαδίκης.

Αλλαγές μπήκαν οι Τζίπανας, Πρισνόβαλης, Ιωακειμίδης και Κυριαζόπουλος.

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ: Μπακάλης, Καραμάνης(70’ Μπακάλης Μ του Στ), Χαβαλές, Σαπουντζής, Μπακάλης Στ, Μυρόβαλης, Δάτσης, Τουρνάς Χρ του Ι(46’ Μάτας)(80’ λ.τ Κολοκοτρώνης), Βακάλης Μ, Τουρνάς Χρ του Δ(46’ Τσιρόγλου), Μεστάνης Ευαγ.

ΠΗΓΑΣΟΣ               0

ΧΡΙΣΤΟΣ                 4

«Καρέ» και πρόκριση για τη «Νίκη»

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη το Χριστός κατέβαλε εύκολα την αντίσταση του Πήγασου με 0-4 και πήρε την πρόκριση.

Η «Νίκη» ήταν καλύτερη σε όλο το διάστημα της αναμέτρησης, κυριάρχησε, είχε την κυκλοφορία της μπάλας και σημειώνοντας τέσσερα γκολ έφτασε δίκαια στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους, προσπάθησαν σε κάποιες περιπτώσεις, χωρίς όμως να απειλήσουν ιδιαίτερα τον αντίπαλο τους.

Στα αγωνιστικά, στο 10’ ο Τσομπανίδης με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι. Στο 27’ ο Πανταζής με πολύ ωραίο πλασέ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 35’ ο Τσομπανίδης σημάδεψε και πάλι το οριζόντιο δοκάρι. Στο 37’ ο Κιουτσούκης με σουτ έξω από την περιοχή πραγματοποίησε το 0-2.  Στο 43’ τρίτη και φαρμακερή για τον Τσομπανίδη, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 0-3. Στο 55’ μετά από ωραίο συνδυασμό ο Γκατέκας με σουτ έγραψε το τελικό 0-4.

Από τον Πήγασο προσπάθησαν όλα τα παιδιά, ενώ από το Χριστός διακρίθηκαν οι Πλουμής, Πανταζής και Σάββας, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Καλή η διαιτησία του κ. Αρχοντογιάννη. Επόπτες οι κ.κ. Μπάρκας και Μισυρλής.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Παπαδόπουλος, Τσαμαντουρίδης, Σαφούρης, Χατζημαργαρίτης, Καρακούτης, Τζελέπης, Κασελούρης, Γκουτίδης, Τσιαούσης, Λίντι, Τσιλχοροζίδης.

Αλλαγές μπήκαν οι Δαλδαβάνης, Μπουζάκης, Αρζόγλου, Χατζημαργαρίτης Δ και Παρίσης

ΧΡΙΣΤΟΣ: Κοντσιλίδης, Χασαπίδης, Τσομπανίδης, Σάββας, Ταϊρης, Πλουμής, Πανταζής, Μπαχαρίδης, Γεωργαντάς, Σιώης, Κιουτούκης.

Αλλαγές μπήκαν οι Γκατέκας, Ζαράκης, Καλτσάς, Βολτέας και Ταράσης.

ΛΕΟΝΤΕΣ                                 1

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ                    6

«Εξάσφαιρη» πρόκριση

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πήρε το Κάτω Μητρούσι, το οποίο φιλοδώρησε εκτός έδρας με έξι τέρμα τους Λέοντες.

Οι γηπεδούχοι δεν πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση, πλήρωσαν τα ατομικά τους λάθη και αναπόφευκτα γνώρισαν την ήττα.

Οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τους και επικράτησαν με το ευρύ 1-6.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, για τον «Ορφέα» δύο γκολ πέτυχε ο Τσομπανίδης και από ένα οι Κρυωνίδης, Πολυχρονίδης, Χαριζάνης και Βλαχόπουλος.

Για τους «Λέοντες» είχε μειώσει προσωρινά ο Απόστολος Τζιάνης.

Από τους γηπεδούχους διασώθηκε ο Χίντζος, ενώ από τους φιλοξενούμενους δεν υστέρησε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Καρασάββα. Επόπτες οι κ.κ. Παπανικολάου και Μαρλά.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Γώτας(Θεοχαρίδης), Τζιάνης Γ, Σαββίδης Ι, Βουρουτζής, Χίντζος, Παπαστεφάνου Γ, Τσαϊλής(Παπαστεφάνου Β), Δημητρακόπουλος(Τσακαλάκης), Τζιάνης Απ, Ινεμπολίδης, Πασχαλίδης.

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ: Βουτζουλάκης, Πάντσιος, Τσιφτσής, Ρώμας, Κουρσιούμης(Χαριζάνης Δ), Τασούλας, Κατσώλας, Τσομπανίδης, Κρυωνίδης(Βλαχόπουλος), Πολυχρονίδης, Χαριζάνης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                    0

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ                    7

Άνετη πρόκριση για τον «Πυθαγόρα»

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες τα Καλά Δένδρα φιλοδώρησαν με επτά τέρματα την Αναγέννηση και πήρε την πρόκριση.

Ο «Πυθαγόρας» για ένα ακόμη παιχνίδι έδειξε πως διαθέτει μια ποιοτική ομάδα για ανώτερο επίπεδο.

Στον αγωνιστικό τομέα, τρία γκολ πέτυχε ο Παπαδόπουλος Βαλάντης και από ένα οι Μουσικάκης Μάκης, Γκουγκτζηλάς Κώστας, Τσαμουρτζής Κώστας και Χερχελετζής Γιώργος.

Εύκολο το έργο του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Σαπαρδάνης και Βλάχος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Θεοδωρίδης, Ντάλας, Τσιλιμπότης(55’ Θεοδωρακίδης), Ξενιτίδης Ι, Νάσκος, Τσιμπλινίδης, Απιδόπουλος Β, Ντίνας, Παναγιωτίδης Δ(48’ Ξενιτίδης Μιχ), Ρούμπος, Απιδόπουλος Θεοδ.

ΝΙΓΡΙΤΑ                    2

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ              0

Καθαρή πρόκριση

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης η Νιγρίτα επικράτησε του Νέου Σουλίου και πήρε την πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό, πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες και σημειώνοντας δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά καθάρισαν το ματς.

Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν ανέπαφη την εστία τους μέχρι το 65’, αλλά μετέπειτα δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από την συνάντηση.

Στα αγωνιστικά, στο 65’ ο Ρραπάι με κοντινή προβολή έκανε το 1-0. Στο 70’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρραπάι, ο Κουλτσάκης με προβολή έγραψε το τελικό 2-0.

Από τη Νιγρίτα διακρίθηκαν οι Καλινικίδης και Ρραπάι, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Καλή η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Παυλίδου και Μάτσας.

ΝΙΓΡΙΤΑ: Μαντζούκας, Καλινικίδης, Βαγενάς, Θεοδωρούδης, Τσιχαράπης, Παραλής, Κανέλης(75’ Γκότσι), Καρδαράς(75’ Χαριτίδης), Τσίκαλας(60’ Κουλτσάκης), Ρραπάι, Χαϊδευτός(46’ Χατζηστραβός).

ΙΩΝΙΚΟΣ                  2

ΗΡΑΚΛΗΣ                6

Ματς με έναν πρωταγωνιστή

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο Ηρακλής, ο οποίος φιλοδώρησε με έξι τέρματα τον Ιωνικό.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα, είχαν την κυκλοφορία της μπάλας, δημιούργησαν ευκαιρίες και σημειώνοντας έξι γκολ έφτασαν δίκαια και άνετα στην πρόκριση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, για τον Ηρακλή τρία γκολ πέτυχε ο Κουκούτσης, δύο ο Πασχαλίδης και ένα ο Καδής.

Από τον Ηρακλή διακρίθηκαν οι Κίστα, Κουκούτσης, Πασχαλίδης και Χαλκίδης.

Καλή η διαιτησία του κ. Φραγκάκη. Επόπτες οι κ.κ. Τσίκου και Βαφειάδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Δουμπιώτης, Κωνσταντινίδης, Κλεπούσναλης, Κίστα, Καδής, Λάππας, Κουκούτσης, Πασχαλίδης, Χαλκίδης, Παπακώστας, Βαλαβανίδης.

Αλλαγές μπήκαν οι Βαλσαμάκης, Κιτουκίδης και Παϊγουτλίδης.

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ                  3                                            3

ΣΚΟΥΤΑΡΙ                       3  κανονική διάρκεια        4 παράταση

Πρόκριση στην παράταση για το Σκούταρι

Ένα φανταστικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στους Επταμύλους και το Σκούταρι, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση στην παράταση με 3-4.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα τριών τερμάτων μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν και το Σκούταρι όχι μόνο ισοφάρισε σε 3-3, αλλά πήρε και την πρόκριση στην παράταση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 7’ ο Χιτζίδης με σουτ έκανε το 1-0. Στο 20’ ο Πεχλιβανίδης Αλ πραγματοποίησε το 2-0. Στο 40’ ο Πεχλιβανίδης Αγ με σουτ πέτυχε το 3-0.

Στη συνέχεια το ματς οδηγήθηκε στην παράταση , όπου το νικητήριο γκολ ήρθε στο 115’ για τους φιλοξενούμενους.

Υπάρχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία για τους Επταμύλους, καθώς όπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι του «Μακεδονικού» δεν έπρεπε να δώσει πέναλτι για το 1-3 και επίσης δεν έδωσε κόκκινη κάρτα σε μαρκάρισμα πάνω στον Χατζηδημητρίου, ενώ στο 119’ δεν έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Πεχλιβανίδη Αγ.

Με παράπονα από τους Επταμύλους η διαιτησία του κ. Κεφαλά. Επόπτες οι κ.κ. Αναστασίου και Βογιατζής.

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ: Γλίνιας Αν, Χατζηδημητρίου Ι(λ.τ Τσιάμης), Ταντιτζίκιδης Γ, Ταντιτζικίδης Κ, Γεωργιάδης Λ, Πεχλιβανίδης Αλ, Χιντζίδης Γ(Γεωργιάδης), Ρόβας Δ(Πετρίδης Ι), Πεχλιβανίδης Αγ, Αμανατίδης Αρ, Βαρβέλης Γ.

Pre Season Φιλικό: Ξάνθη – Πανσερραϊκός 1-0