Πανσερραϊκός: Φιλική νίκη στην Τρίγλια με 2-1

0

Την Τρίγλια αντιμετώπισε σε φιλική αναμέτρηση ο Πανσερραϊκός, ο οποίος πραγματοποιώντας την ανατροπή επικράτησε εκτός έδρας με 1-2.

Ο νέος προπονητής των «λιονταριών» Πέτρος Στοϊλας έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα από το ματς, βλέποντας ταυτόχρονα την ομάδα του να παρουσιάζει ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο.

Όσον αφορά το παιχνίδι, στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες με 0-0 στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Μπρίτο.

Στη συνέχεια μετά από σέντρα του Γερόλυμου, ο Γάλλος φορ Αμαντού με κοντινή κεφαλιά έφερε τον αγώνα στα ίσα. Στο 80’ μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κασμερίδης με κεφαλιά ολοκλήρωσε την ανατροπή και διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Δεν αγωνίστηκαν ο αρχηγός Δημήτρης Γκούρτσας, που ταλαιπωρείται από διάστρεμμα και ο Μαϊκλ Ολαϊτάν, που είχε ενοχλήσεις στο πέλμα.

Πανσερραϊκός (Πέτρος Στοΐλας):Καβουσάκης(Γουναρίδης), Καλί (45΄Κασμερίδης), Κουτσίδης, Ζέρης(Τσόπελας), Πίντο (Γερόλυμος), Κρητικός, Τσιμίκας, Μέσι(Μασκανάκης), Στεργίδης(Κόντσι), Γεωργιάδης, Πέτρου (Αμαντού).

Αποστολή: Γράβας, Όμο.

Εκτός αποστολής: Τεντζέρης, Γιανναράκης, Τριανταφύλλου, Ψάλτης, Ματέα, Παπαβασιλείου, Ολαϊτάν, Γκούρτσας.

Νίκες για Νέο Πετρίτσι, Καλά Δένδρα, Ηράκλεια, Χριστός, Ηρακλή, Βαλτοτόπι, Θύελλα και Μονόβρυση, «Χ» για Αναγέννηση-Καπνόφυτο (Α2) Α-Β-Γ Όμιλος 4-10-2020

Premier League: Όλα τα στιγμιότυπα της 4ης αγωνιστικής 3 & 4/10/2020 (video)