Νίκες για Βυρώνεια, Καλά Δένδρα, Χριστός, Νιγρίτα, Ηρακλή, Νέα Ζίχνη και Μονόβρυση (13-2-2022)

0

ΒΥΡΩΝΕΙΑ                        4

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ               1

«Καρέ» για την «Δόξα»

Σημειώνοντας όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Βυρώνεια επικράτησε του Μοναστηρακίου με 4-1.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ ο Αμανατίδης Κ με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 25’ ο Κιουπτσίδης με γκολ από το κέντρο πραγματοποίησε το 2-0. Στο 30’ ο Αμανατίδης Κ με πλασέ πέτυχε το 3-0. Στο 40’ ο Κωνσταντινίδης Α με πλασέ σημείωσε το 4-0. Στο 45’ ο Μπόμπι με σουτ έγραψε το τελικό 4-1.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Κιουπτσίδης, Μωραϊτης και Πολυχρονιάδης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Θεοδοσέλης, Μπένγκας και Καλαϊτζής.

Καλή η διαιτησία του κ. Παγωνά. Επόπτες οι κ.κ. Βαφειάδης και Μαρκαριάν.

ΒΥΡΩΝΕΙΑ: Πασχαλίδης, Τριφηνόπουλος, Μωραϊτης, Κωνσταντινίδης Ε, Πολυχρονιάδης(85’ Κορδένης), Αμανατίδης Κ, Γεωργιάδης, Κιουπτσίδης(80’ Αμανατίδης Η), Σίμος, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης Α.

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ: Καλαϊτζής, Νικολάου, Αβραμίδης, Αραμπατζής, Μπένγκας, Μουσμουλίδης, Κυριαζίδης, Μαρτίνης, Θεοδοσέλης, Μπόμπι, Θωμαϊδης, Παπαρούνας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 2019             0

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ                      4

«Ντόρτια» για τον «Πυθαγόρα»

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη τα Καλά Δένδρα επικράτησαν εκτός έδρας με 0-4 της Αναγέννησης.

Στον αγωνιστικό τομέα, δύο γκολ πέτυχε ο Καραμβαλάσης και δύο ο Μπαρμπούτης.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Ξενιτίδης Ξεν, Ξενιτίδης Μιχ και Πετρίδης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μπαρμπούτης, Μουσικάκης Κων, Καραμβαλάσης και Παπαδόπουλος Χρυσοβ.

Καλή η διαιτησία του κ. Κεφαλά. Επόπτες οι κ.κ. Αναστασίου και Αναγνωστίδης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ 2019: Ξενιτίδης Ξεν, Χουρουζίδης Ι(47’ Τουρατζίδης Μιλτ), Βαλτσιάνης Ν, Βαλτσιάνης Πασχ, Ξενιτίδης Ιωαν, Ξενιτίδης Μιχ, Πετρίδης Ι, Νάσκος Σωκ, Απιδόπουλος Θεοδ του Ηλ, Απιδόπουλος Θεοδ του Χαρ, Ηλιάδης Ιακ.

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ:  Γουργούτης, Γρατζάκης, Τσαμουρτζής, Μουσικάκης Β, Καπόγλου, Μπαρμπούτης, Μουσικάκης Κων, Μαστορίδης, Παπαδόπουλος Χρυσοβ, Καραμβαλάσης, Γκουγκτζιλάς.

Αλλαγές μπήκαν οι Τζήμας, Ζαγγελίδης, Χερχελετζής Γ και Κούδας.

ΧΡΙΣΤΟΣ                           3

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ            1

Καθάρισε μέσα σε δέκα λεπτά η «Νίκη»

Σημειώνοντας όλα τα γκολ μέσα σε δέκα λεπτά το Χριστός επικράτησε του Κάτω Μητρουσίου με 3-1.

Στα αγωνιστικά, στο 60’ ο Σιψής με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Στο 65’ ο Έρικ Μποάκε με πέναλτι πραγματοποίησε το 2-0. Στο 70’ ο Ζαράκης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 3-0. Στο 80’ ο Κουρσιούμης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 3-1.

Από τη «Νίκη» διακρίθηκαν οι Σιψής, Έρικ Μποάκε, Ζαράκης και Σάββας Γ, ενώ από τον «Ορφέα» δεν υστέρησε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Βασάκης και Βλάχος.

ΧΡΙΣΤΟΣ: Ηλιόπουλος, Ταράσης, Σάββας Κ, Τζήμας Π, Ζαράκης, Σιψής, Σάββας Γ, Έρικ Μποάκε, Πλουμής, Αμπαδίνης, Γεωργαντάς.

Αλλαγές μπήκαν οι Γουναρίδης, Τσομπανίδης, Λεμπέσης και Πασχίδης.

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ: Βουτζουλάκης, Βέλιος, Ρώμας, Τσομπανίδης, Χράπας, Κουρσιούμης, Χατζηκαλούδης, Τασούλας, Κουντούζης, Κατσιώλας, Σφελινιώτης.

Αλλαγές μπήκαν οι Μπάκος, Βλαχόπουλος, Τόλιος, Σταγκόπουλος και Αξιάμης.

ΛΕΥΚΩΝΑΣ                 1

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018             2

Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο

Σημειώνοντας τα δύο γκολ στο πρώτο ημίωρο η Νιγρίτα επικράτησε εκτός έδρας του Λευκώνα με 1-2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 11’ ο Καρδαράς με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 30’ ο Τσιχαράπης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 89’ ο Γανίκας Ηλ έγραψε το τελικό 1-2.

Από τη Νιγρίτα διακρίθηκαν οι Καρδαράς, Σαμπιέλ και Κίντι.

Καλή η διαιτησία του κ. Ευθυμιάδη. Επόπτες οι κ.κ. Σαββάτης και Χατζηαθανασίου.

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018: Μωυσίδης, Σαμπιέλ, Καλλινικίδης, Αραμπατζής Χ, Πρόβατος, Παραλής(85’ Χατζάρας), Χαιδευτός(46’ Κουλτσιάκης), Αραμπατζής Θ(85’ Αραμπατζής Ραφ), Καρδαράς, Τσιχαράπης, Κίντι.

ΗΡΑΚΛΗΣ           8

ΛΕΟΝΤΕΣ           0

Άνετη επικράτηση

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο Ηρακλής, ο οποίος φιλοδώρησε με οκτώ τέρματα τους Λέοντες.

Στον αγωνιστικό τομέα, τρία γκολ πέτυχε Κιτουκίδης, δύο ο Πασχαλίδης, δύο ο Σφέτκος και ένα ο Καραμούτας.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Κιτουκίδης και Πασχαλίδης, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Παπαστεφάνου Β.

Καλή η διαιτησία του κ. Καραμανίδη. Επόπτες οι κ.κ. Μανδέλας και Δάλας.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Δουμπιώτης, Διαμαντής(55’ Στερναράς), Μαντιός, Σαρακατσάνης, Φάκης, Καραμούτας, Κωνσταντινίδης, Πασχαλίδης, Κιτουκίδης(55’ Χαλκίδης), Ράντος, Σφέτκος(65’ Καζάς).

ΛΕΟΝΤΕΣ: Θεοχαρίδης, Παπαστεφάνου Π, Κένεντι, Παπαστεφάνου Γ, Τζιάνης Κων, Παπαστεφάνου Β, Τζίτζιρας, Τζιάνης Γ, Τζιάνης Π.

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ             1

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ               3

Καθάρισε με χατ-τρικ του Αλιατίδη ο «Μέγας»

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη η Νέα Ζίχνη επικράτησε του Βαλτοτοπίου με 1-3.

Στα αγωνιστικά, στο 10’ ο Αλιατίδης έκανε το 0-1. Στο 30’ ο Μοσκοφίδης έφερε το ματς στα ίσια. Στο 45’ ο Αλιατίδης πραγματοποίησε το 1-2. Στο 85’ ο Αλιατίδης σημείωσε χατ-τρικ και έγραψε το τελικό 1-3.

Από το Βαλτοτόπι δεν υστέρησε κανείς, ενώ από τον «Μέγα» ξεχώρισε ο Αλιατίδης.

Καλή η διαιτησία του κ. Γεωργίου. Επόπτες οι κ.κ. Καπρινιώτης και Βογιατζή.

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ: Κοτόπουλος, Νικολαϊδης, Μηλάρης(80’ Νάτσικας), Χασιωτάκης, Τυχάλας, Καλαϊτζής, Κίστα, Ταχτσίδης, Μιχαλούδης(80’ Κοέντας) , Μοσκοφίδης, Κωνσταντινίδης(46’ λ.τ Ρίζος).

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                    2

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ                5

«Πεντάσφαιρος» ο «Ηρακλής»

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο η Μονόβρυση επικράτησε εκτός έδρας του Νέου Σουλίου με 2-5.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 11’ ο Γεωργιάδης έκανε το 1-0. Στο 16’ ο Σένια με σουτ έφερε το ματς στα ίσια. Στο 25’ ο Χουρουζίδης με σουτ πραγματοποίησε το 1-2. Στο 44’ ο Γκίζης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 2-2. Στο 67’ ο Ράδος με σουτ σημείωσε το 2-3. Στο 87’ ο Κουρούς με πλασέ έκανε το 2-4. Στο 92’ ο Κεβάνι με πλασέ έγραψε το τελικό 2-5.

Από την Μονόβρυση διακρίθηκαν οι Σένια, Δήμου και Κεβάνι.

Καλή η διαιτησία του κ. Αρχοντογιάννη. Επόπτες οι κ.κ. Κιοσσές και Λυγγερίδης.

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ: Κολόκθας, Καλλιμάνης, Καρακολίδης, Ράδος, Αθανασιάδης(60’ Λαπούσι), Πεχλιβανίδης, Δήμου, Κουρούς, Σένια(75’ Τσάτσος), Χουρουζίδης(80’ Βασιλόπουλος), Κεβάνι.