ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  19η αγωνιστική

ΧΡΥΣΟ                          0

SERRES 1800               1

Δύσκολη νίκη

Σε ένα παιχνίδι που θα κρινόταν στις λεπτομέρειες το 1800 πήρε την εκτός έδρας νίκη μέσα στο Χρυσό με 0-1.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες με 0-0.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που τους χάρισε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 55’ ο Παπίτσας με πλασέ έκανε το 0-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Στο 78’ ο Παπίτσας σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 90’ χαμένο τετ τα τετ από τον Στεφάνογλου.

Από την ΑΕΧ διακρίθηκαν οι Μίρι Χότζα και Πύρτσος, ενώ από το 1800 οι Πανίδης, Ρούτσης και Θεοδωρίδης.

Μέτρια η διαιτησία του κ. Δαουλτζή. Επόπτες οι κ.κ. Σώμης και Πούλιος.

ΧΡΥΣΟ: Κασίμης, Πύρτσος, Μίρι Χότζα(75’ Ακριτίδης), Μάνος(85’ Καδής), Μπρινιάς, Τσιφτελίδης, Άγγος, Μεταλλίδης, Λιάτσης, Μπομπότας(60’ Θάνος), Πεχλιβανίδης.

SERRES 1800: Καστανιώτης, Πούλιος, Βόγλι(80’ Φάκης), Μυλωνάς, Ζέττας, Ρούτσης, Πανίδης, Αναγνωστίδης(60’ Θεοδωρίδης), Παπίτσας, Κλαϊντι(88’ Στεφάνογλου), Γιουμίδης(75’ Βασιλειάδης).

ΠΡΩΤΗ                                  1

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ                   4

«Καρέ» για τον «Εθνικό»

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη το Σιδηρόκαστρο επικράτησε της Πρώτης εκτός έδρας με 1-4.

Ο «Εθνικός» μπήκε δυνατά και μέχρι το 5’ είχε πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 1’ ο Αβράμης με πλασέ έκανε το 0-1. Παράπονα από τους ανθρώπους του «Άρη» πως υπάρχει οφσάιντ. Στο 5’ ο Τσεμπερίδης με σουτ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 75’ ο Παρούκας με πλασέ πέτυχε το 0-3. Στο 80’ ο Δρακούλης με πλασέ μείωσε σε 1-3. Στο 90’ ο Αβράμης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Από τον «Άρη» διακρίθηκαν οι Δρακούλης, Λάππας και Γατούλας, ενώ από τον «Εθνικό» οι Αβράμης, Γέρμανλης και Βεντούζης.

Καλή η διαιτησία του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Καμπαρτίνας και Βακουφτσής.

ΠΡΩΤΗ: Βαρδαβούλιας, Μπίτιας, Κορώνης, Γατούλας, Κονσολίδης, Λάππας, Δρακούλης, Τσιάτρης(70’ Γκουζής), Αγγελακάς(80’ Κουταλάκης), Μπογιατζής, Ζαγκλιβέρης.

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ: Τσιντσάρης Δ, Χάρισμας, Βεντούζης, Ρούμπος, Τσιντσάρης Ι, Σπανίδης, Αϊβατζίδης(75’ Λεωνίδας), Τσεμπερίδης(85’ Μιχαλέρης), Αβράμης, Γέρμανλης(60’ Μαλετσκάνοφ), Παρούκας(90’ Τάντσης).

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ                 3

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                        0

Δίκαιη νίκη για τον «Θρακικό»

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη το Άνω Μητρούσι επικράτησε του Ροδολίβους με 3-0.

Ο «Θρακικός» ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες, πέτυχε τρία γκολ και δίκαια έφτασε στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ο «Εθνικός» από την πλευρά του βρέθηκε σε μέτρια ημέρα και δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ ο Δίγκας με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 40’ ο Χριστοφορίδης με κοντινή προβολή μετά από σέντρα του Παπαδόπουλου. Στο 70’ ο Πέπας με πλασέ έγραψε το τελικό 3-0.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Σκολαρίκης, Δίγκας και Παπαδόπουλος, ενώ από τους φιλοξενούμενους δεν ξεχώρισε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαγή. Επόπτες οι κ.κ. Μαυρίδης και Φραγκάκης.

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ: Κουγιουμτζόπουλος, Πέπας, Αντωνιάδης, Αραμπάς(65’ Γιανναράκης), Καρφαρίδας, Παπαδόπουλος, Μακράκης(25’ λ.τ Θωμόγλου), Μπελίτος, Σκολαρίκης, Χριστοφορίδης(73’ Θεοχαρίδης), Δίγκας(73’ Ασλανίδης).

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ: Σταθάκης, Σταθόπουλος, Καρασαββίδης, Στράτης Μ, Χατζηδάφνης, Τσάτρης(60’ Τσιμπουργιανούδης Γ), Ανδρίκος, Κεχαγιάς, Σκεντέρι(75’ Ιωαννίδης), Ελευθεριάδης, Τσακμάκης.