Α2 κατηγορία A’ Όμιλος 1η αγωνιστική 20-9-2020

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                 1

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ                 2

Πήρε τη νίκη στο 90’

Σε ένα πολύ καλό και ισορροπημένο παιχνίδι το Νέο Πετρίτσι πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Αναγέννηση με 2-1.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με 0-0.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 65’ με πλασέ του Βασιλειάδη Θεοχ. Στο 77’ οι γηπεδούχοι έφεραν τον αγώνα στα ίσια με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Απιδόπουλου Θ. Στο 90’ όμως λίγο πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή ο Αραμπατζής Π έβγαλε τη σέντρα και ο Τάτσιος με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στην ομάδα του γράφοντας το τελικό 1-2.

Από την Αναγέννηση διακρίθηκαν οι Ξενιτίδης Θ, Βαλτσάνης Ν και Θεοδωρίδης Ευστ, ενώ από το Νέο Πετρίτσι οι Μάνιος και Αραμπατζής Εμ.

Καλή η διαιτησία του κ. Φράγκαλα. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζής και Κιοσσές.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Θεοδωρίδης Ευστ, Ξενιτίδης Θ, Βαλτσάνης Ν, Ξενιτίδης Ι, Τσιπλινίδης, Τσιλιμπότης Χρ, Ξενιτίδης Μ(80’ Αμανατίδης), Παναγιωτίδης Δ(67’ Τουρατζίδης), Ντίνας Δ, Ρούμπος, Απιδόπουλος Θ.

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ: Γρηγοριάδης, Αβράμης, Κίροφ, Αραμπατζής Εμ, Βασιλειάδης Θεοχ(60’ Αραμπατζής Π), Τσιφτσίνης, Μπούζας(46’ Τάτσιος) , Κεμανατζής, Γάδος(75’ Γκικόπουλος), Ζιάγκας, Μάνιος.

ΒΥΡΩΝΕΙΑ                      3

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ                2

Ωραίο ματς-η νίκη στη «Δόξα»

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι η Βυρώνεια επικράτησε των Πλατανακίων με 3-2.

Οι δύο ομάδες ουσιαστικά είχαν από ένα ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι πήραν δύο φορές το προβάδισμα, αλλά ισοφαρίστηκαν από τον αντίπαλο τους ισάριθμες φορές. Ωστόσο, πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα η «Δόξα» σημείωσε το γκολ που της χάρισε τους τρεις βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ ο Τριφυνόπουλος με πέναλτι έκανε το 1-0. Στο 50’ ο Κουθουρίδης Ευστ με πέναλτι και αυτός έφερε το ματς στα ίσια. Στο 55’ ο Ιορδανίδης με πλασέ πραγματοποίησε το 2-1. Στο 60’ ο Τραπεζανλίδης με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 2-2. Στο 85’ ο Ποζίδης Ι με πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Από την «Δόξα» διακρίθηκαν οι Ποζίδης Ι και Ιορδανίδης, ενώ από τον «Τριεθνή» οι Στεφανίδης Κλ, Κουθουρίδης Ευστ και Τραπεζανλίδης Ι.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Παπαδόπουλος και Τσίκου.

ΒΥΡΩΝΕΙΑ: Εμμανουηλίδης, Τριφυνόπουλος, Κωνσταντινίδης Ν, Μωραϊτης, Τσιομπανίδης, Γεωργιάδης, Ερνίκιολης, Βασιλείου, Λιούλος(55’ Ποζίδης Ι), Πολυχρονιάδης(50’ Ιορδανίδης), Παπαδόπουλος(55’ Ποζίδης Γ).

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ: Στεφανίδης Κλ, Αβραμίδης Χαρ, Κουθουρίδης Ευστ, Αλεξίου Θεοδ, Καλεμκερίδης Δ, Ηλιάδης Ι, Μαγούλας Κων, Ζουγκουρίδης Θεοδ, Πιπερίδης Χρ, Τζιτζιράς Γ(65’ Στεφανίδης Εμ), Τραπεζανλίδης Ι.

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ              4

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ               1

Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο «Άρης»

Ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο το Ποντισμένο επικράτησε του Στρυμονικού με 4-1.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο, αλλά στην επανάληψη ο «Άρης» δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο του.

Στον αγωνιστικό τομέα, στο 20’ ο Ξενόπουλος σημάδεψε το δοκάρι. Στο 32’ ο Μάτας με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 45’ ο Ξενόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή έφερε τον αγώνα στα ίσια. Στο 50’ ο Τουρνάς Χρ του Δ με καταπληκτικό σουτ πραγματοποίησε το 2-1. Στο 70’ ο Τουρνάς Χρ του Δ με πλασέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και σημείωσε το 3-1. Στο 85’ μετά από πολύ ωραίο ομαδικό συνδυασμό, ο Μπακάλης Μ έγραψε το τελικό 4-1.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Τουρνάς Χρ του Δ, Αγγελάκης και Μπακάλης Μ, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Σαλαμπάσης και Ξενόπουλος.

Καλή η διαιτησία του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Βουρλιάκης και Καραμανίδης.

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ: Αγγελάκης, Καραμάνης, Χαριζανάκης, Σαπουντζής, Χαβαλές Στ, Μάτας(46’ Μεσιούρης), Μυρόβαλης, Τσιρόγλου(70’ Τουρνάς Χρ του Ι), Μπακάλης Μ(85’ Χαβαλές Στ), Δάτσης, Μπακάλης Γ(46’ Τουρνάς Χρ του Δ).

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ: Θεοδωρακίδης, Σαμαράς, Τσαταλπασίδης, Φεστέρης, Παρασιάδης, Χατζηκωνσταντίνου(70’ Δουλγέρης), Χατζησταυρίδης, Ξενόπουλος, Κοκκινίδης, Μίτκας, Σαλαμπάσης.

Νίκες για Ηρακλή, Σκούταρι, Χριστός, Μαυροθάλασσα και Ιωνικό (Α2) Β’ Όμιλος 20-9-2020