Νίκες για Νέο Πετρίτσι και Μεσολακκιά, ξεκουράστηκε η Ροδόπολη (Ανώτερη Α’ & Β’ Όμιλος) 1-2-2020

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική

ΔΑΣΟΧΩΡΙ                        1

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ                  4

Καθαρή νίκη για την «Αναγέννηση»

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τρία στην επανάληψη το Νέο Πετρίτσι απέδρασε με το διπλό από το Δασοχώρι.

Η «Αναγέννηση» ξεκίνησε πολύ καλά την αναμέτρηση, έβαλε γρήγορα γκολ, ενώ σημειώνοντας άλλα τρία έφτασε στη νίκη.

Ο «Διαγόρας» προσπάθησε σε κάποιες περιπτώσεις, μείωσε προσωρινά, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 3’ ο Γάδος με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 70’ ο Αραμπατζής Π με απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 75’ κόκκινη κάρτα για τους γηπεδούχους. Στο 80’ ο Τσιφτσίνης με ατομική ενέργεια και πλασέ πέτυχε το 0-3. Στο 85’ ο Μιζαρλής με κεφαλιά μείωσε σε 1-3. Στο 88’ ο Ζιάγκας με ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το τελικό 1-4.

Από τους γηπεδούχους δεν ξεχώρισε κανείς, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μάνιος, Τσαφταρίδης και Μιχαηλίδης.

Καλή η διαιτησία του κ. Απιδόπουλου. Επόπτες οι κ.κ. Βογιατζής και Παυλίδου.

ΔΑΣΟΧΩΡΙ: Γκελτρενίδης, Καραβασίλης(Τσίντσης), Τζίπανας, Μιζαρλής, Μπακαλίδης, Μιρόβαλης, Ζαράκης, Κοτρίκης (Αβραμίδης), Πάνου(Τρεντίδης), Πλατνάρης, Κεχαγιόγλου.

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ: Τσαφταρίδης, Γιουρούκουφ, Γκούπε(75’ Ελευθεριάδης), Μπιμπής(65’ Πένας), Μάνιος, Μιχαηλίδης, Γάδος, Ζιάγκας, Τσιφτσίνης, Αραμπατζής Π, Καραμάνοφ.

ΡΟΔΟΠΟΛΗ                       3

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ                  0 α.α.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική

ΠΗΓΑΣΟΣ                      1

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ               2

Νίκη ψυχολογίας για τον «Μακεδονικό»

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Μεσολακκιά επικράτησε εκτός έδρας του Πήγασου με 1-2.

Ο «Μακεδονικός» ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, σημείωσε δύο γκολ μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και κρατώντας στην επανάληψη το προβάδισμα έφτασε δίκαια στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου μέρους, όπου και μείωσαν το σκορ, χωρίς όμως να μπορέσουν να αποφύγουν την ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 15’ ο Κεραμιδάς με μακρινό σουτ έκανε το 0-1. Στο 40’ ο Ζαπατζής με πλασέ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 62’ ο Ρούμπος έγραψε το τελικό 1-2.

Από τον «Μακεδονικό» Μεσολακκιάς διακρίθηκαν οι Ζαπατζής, Νένος Γ, Πασιαλής Αλ και Σιμιντιριάδης.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Μπεριντζής και Τσίκου.

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ: Τσέλιος Δ, Νένος Γ, Νένος Χρ, Νένος Κ, Κεραμιδάς Π(55’ Κατσιρμάς Ορφ), Στογιάννης Δ, Ζαπατζής Δ, Σιμιντιριάδης Θ, Λούφας Ι(65’ Συρόπουλος Δ), Πασιαλής Αλ(91’ Ματάκος Στ), Τσιάτρης Θ(75’ Τσέλιος Ν).

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΤΣΙΟΣ: «Έχουν λείψει τα πρότυπα» (video)

Νίκες για Χείμαρρο και Σκοτούσσα, “Χ” για Νεοχώρι και Λιθότοπο (Επίλεκτη) 1-2-2020