Νίκες για Νέο Πετρίτσι, Καλά Δένδρα, Ηράκλεια, Χριστός, Ηρακλή, Βαλτοτόπι, Θύελλα και Μονόβρυση, «Χ» για Αναγέννηση-Καπνόφυτο (Α2) Α-Β-Γ Όμιλος 4-10-2020

Α2 Κατηγορία   Α’ Όμιλος  3η αγωνιστική

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                    0

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                     0

Κόλλησαν στο μηδέν

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Αναγέννηση και το Καπνόφυτο, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Το ματς ήταν ισορροπημένο, χωρίς πολλές φάσεις και με την μπάλα να παίζεται κυρίως στον χώρο του κέντρου.

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια με τους Απιδόπουλο Θεοδ και Ντίνα Δ.

Από την Αναγέννηση διακρίθηκαν οι Θεοδωρίδης, Ξενιτίδης Ι και Απιδόπουλος Β, ενώ από τους «Ακρίτες» οι Σαββίδης Χρ και Λυγεράς.

Καλή η διαιτησία του κ. Παπαδόπουλου Χ. Επόπτες οι κ.κ. Παυλίδου και Βασάκης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Θεοδωρίδης, Τουρατζίδης Μιλ, Βαλτσάνης Ν, Ξενιτίδης Ι, Νάσκος Σωκ, Τσιμπλινίδης Π, Απιδόπουλος Θεοδ, Ρούμπος Λ, Απιδόπουλος Β, Ντίνας Δ, Παναγιωτίδης Δ(70’ Ξενιτίδης Μιχ).

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ: Αντωνιάδης, Άρμεν Π, Μελαδίνης, Ηλιάδης(15’ λ.τ Λυγεράς), Τσομπάνης(46’ Πάνκος Π), Σαββίδης Χρ, Σαββίδης Σ, Αναγνώστου, Παρίσης, Σχοιναράκης, Ζαφειρίδης(75’ Χαλίλης).

ΒΥΡΩΝΕΙΑ                        1

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ                  2

Απέδρασε με το διπλό από την Βυρώνεια το Νέο Πετρίτσι

Με το διπλό έφυγε από την Βυρώνεια το Νέο Πετρίτσι, καθώς επικράτησε της Δόξας με 1-2.

Η «Αναγέννηση» αν και αγωνίστηκε με πολλές απουσίες κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, ενώ οι γηπεδούχοι το μόνο που μπόρεσαν ήταν να μειώσουν το σκορ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 12’ ο Ζιάγκας με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1. Στο 25’ ο Γκικόπουλος με μακρινό σουτ πραγματοποίησε το 0-2. Στο 50’ ο Ελευθεριάδης αντίκρισε απ’ ευθείας την κόκκινη κάρτα ως τελευταίος παίκτης. Στο ίδιο λεπτό η «Δόξα» μείωσε σε 1-2 με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Τριφηνόπουλου και στο 65’ έμεινε και αυτή με δέκα παίκτες.

Από το Νέο Πετρίτσι διακρίθηκαν οι Μάνιος, Αραμπατζής και Γκικόπουλος.

Μέτρια η διαιτησία του κ. Ευθυμιάδη. Επόπτες οι κ.κ. Μανδέλας και Λεοντής.

ΒΥΡΩΝΕΙΑ: Πασχαλίδης Μ, Τριφηνόπουλος Ν, Κωνσταντινίδης Ν, Τσομπανίδης Β, Μωραϊτης Δ, Γεωργιάδης Ανδ, Κιουπτσίδης Λευτ, Χουδιάκης Δ, Δράμαλης Γ, Ποζίδης Γ, Ποζίδης Ι.

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ: Γρηγοριάδης, Αβράμης, Γκόσο, Ελευθεριάδης, Μπούζας(60’ Καραμάνοφ), Ζιάγκας, Γκικόπουλος(89’ Μιχαηλίδης), Μάνιος, Αραμπατζής Εμ, Τσιφτσίνης Θ, Βασιλειάδης Θεοχ(60’ Τάσιος).

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ                  0

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ                7

Εύκολο απόγευμα για τον «Πυθαγόρα»

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερες δυσκολίες, τα Καλά Δένδρα φιλοδώρησαν με επτά τέρματα το Στρυμονικό.

Ο «Πυθαγόρας» πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο του και σημειώνοντας επτά τέρματα έφτασε άνετα στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Τα γκολ πέτυχαν από δύο οι Παπαδόπουλος Βαλάντης και Μουσικάκης Κώστας και από ένα οι Τζήμας Μπαρμπούτης και Χερχελετζής Γιώργος.

Εύκολο το έργο του κ. Μαδένη. Επόπτες οι κ.κ. Καραμανίδης και Βαφειάδης.

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ                0

ΗΡΑΚΛΕΙΑ                      1

Κρίθηκε από το σημείο του πέναλτι

Ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ηράκλεια για να φύγει με το τρίποντο της νίκης από τα Πλατανάκια.

Το ματς ήταν για γερά νεύρα, με δυνατές μονομαχίες και φάσεις εκατέρωθεν.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε στο 20’ ο Δελής Γ από το σημείο του πέναλτι.

Στο 64’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Δραγουμάνη.

Από τον «Τριεθνή» διακρίθηκαν οι Νικολαϊδης, Αλεξίου και Κουθουρίδης.

Με παράπονα από τους φιλοενούμενους η διαιτησία του κ. Πούλιου. Επόπτες οι κ.κ. Καραμανίδης και Μαρλά.

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ: Ζουγγουρίδης, Στεφανίδης Κλ, Σαρόγλου, Πιπερίδης, Τοκατλίδης, Κουθουρίδης, Αλεξίου, Παγιούλας, Στεφανίδης Εμ(80’ Ηλιάδης Ι), Νικολαϊδης, Στεφανίδης Ευθ(60’ Καλεμκερίδης).

ΗΡΑΚΛΕΙΑ: Μπαμπούρης, Πεχλιβανίδης, Κυριαζόπουλος, Δραγουμάνης, Πάνος, Τούσκας(Τσίπανας), Μούτας, Χρηστίδης(Κοτρίκης), Δερμιτζάκης(Καραβασίλης), Χίντζος, Δελής.

ΡΕΠΟ: ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ

Α2 Κατηγορία  Β’ Όμιλος  3η αγωνιστική

ΧΡΙΣΤΟΣ                  1

ΛΕΥΚΩΝΑΣ              0

Απόλυτο νικών για το Χριστός

Την 3η συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές πέτυχε το Χριστός, το οποίο κατέβαλε την αντίσταση του Λευκώνα με 1-0.

Το ματς κρίθηκε με ένα γκολ στην αρχή της αναμέτρησης, ενώ στη συνέχεια χάθηκαν ευκαιρίες, αλλά δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Πρέπει να σημειωθεί πως οι νεαροί παίκτες του «Ολυμπιακού» χρειάζονται πίστωση χρόνου.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε στο 5’ ο Χασαπίδης με πλασέ.

Από τη «Νίκη» διακρίθηκαν οι Χασαπίδης, Ταϊρης, Τζήμας και Γουναρίδης, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι, ενώ από τον «Ολυμπιακό» οι Ακριτίδης, Θεοδωρίδης και Τράμπας.

Καλή η διαιτησία του κ. Φραγκαλά. Επόπτες οι κ.κ. Μπάρμπας και Βουτσάς.

ΧΡΙΣΤΟΣ: Κοντσιλίδης, Ταϊρης, Σάββας, Τσομπανίδης, Γεωργαντάς, Γουναρίδης, Χασαπίδης, Τζήμας, Ζαράκης, Πεμπές, Κιουτσούκης.

Αλλαγές μπήκαν οι Βολτέας, Πανταζής, Γκατέκας και Ρουμελιώτης.

ΛΕΥΚΩΝΑΣ: Ακριτίδης, Τράμπας, Θεοδωρίδης, Πιπερτζής, Γανίκας, Νεοφώτιστος(Γανίκας), Μπατσιβάρης, Σαμαρτζίδης(Ζαχαριάδης), Τσάτσος, Τσιφτελίδης(Κοράκης), Κώστογλου.

ΣΚΟΥΤΑΡΙ                 1

ΗΡΑΚΛΗΣ                 4

Ουσία και θέαμα συνδύασε ο «Ηρακλής»

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ο Ηρακλής επικράτησε εκτός έδρας του Σκουτάρεως με 1-4.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε εξαιρετική ημέρα, έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και σε συνδυασμό με την ουσία έφτασαν σε μια δίκαιη νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ μετά από ασίστ του Κουκούτση, ο Λάππας με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 42’ ο Κτίστου έβγαλε την σέντρα και ο Κουκούτσης με καρφωτή κεφαλιά πραγματοποίησε το 0-2. Στο 60’ ο Κουκούτσης κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λάππας, ο οποίος σημείωσε το 0-3. Στο 70’ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3. Στο 78’ ο Κουκούτσης, ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, με ωραία ατομική ενέργεια έγραψε το τελικό 1-4.

Από τον Ηρακλη δεν υστέρησε κανείς.

Καλή η διαιτησία του κ. Μαγή. Επόπτες οι κ.κ. Μπομπόγιας και Μισυρλής.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Δουμπιώτης, Φάκης, Κλεπούσναλης(85’ Σαρακατσάνης), Κωνσταντινίδης, Κίστα, Βαλσαμάκης(85’ Παπακώστας), Βαλαβανίδης, Λάππας, Καδής(70’ λ.τ Αποστόλου), Κτίστου(75’ Πασχαλίδης), Κουκούτσης(88’ Παϊγουτλίδης).

ΡΕΠΟ: ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  3η αγωνιστική

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                            2

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ           0

Καθάρισε στο πρώτο ημίχρονο ο «Ατρόμητος»

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο το Βαλτοτόπι επικράτησε του Εμμανουήλ Παπά με 2-0.

Ο «Ατρόμητος» μπήκε δυνατά και μέσα σε δέκα λεπτά στο πρώτο μέρος πέτυχε δύο γκολ, προβάδισμα που κράτησε μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Στον αγωνιστικό τομέα, στο 30’ ο Καλαϊτζής έκανε το 1-0 και στο 40’ ο Κωνσταντινίδης πραγματοποίησε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Από το Βαλτοτόπι διακρίθηκαν οι Μηλάρης Χρυσοβ, Κωνσταντινίδης και Καλαϊτζής.

Καλή η διαιτησία του κ. Γεωργίου. Επόπτες οι κ.κ. Σαββάτης και Μάτσας.

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ: Μηλάρης Γ, Ρίζος, Μάνιμος Γ, Ντενίζ Κίστα, Μητιακούδης, Κωνσταντινίδης, Καλαϊτζής, Τσούκας, Μάνιμος, Μηλάρης Χρυσοβ, Κυριαζής Γ.

ΘΥΕΛΛΑ                       8

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                  3

Ήταν πραγματική «Θύελλα»

Με ένα ξέσπασα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, η Θύελλα επικράτησε με το ευρύ και βαρύ 8-3 της Νέας Ζίχνης.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες 1-1 στα αποδυτήρια, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τους.

Στα αγωνιστικά, στο 27’ ο Γκρέτσα Κ με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1. Στο 44’ ο Μαλαματένιος με ατομική ενέργεια πέρασε και τον τερματοφύλακα και με πλασέ έφερε τον αγώνα στα ίσια.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο 16χρονος Ρήγας, ο οποίος σημείωσε τέσσερα γκολ(52’, 58’, 77’ και 85’) και άφησε τις καλύτερες υποσχέσεις για το μέλλον. Τα υπόλοιπα τέρματα έβαλαν οι Βόγκλι(53’,61’) και Γεμενετζής(73’). Ο «Μέγας» είχε μειώσει προσωρινά με πέναλτι του Τενεκετζή και με ωραία προσπάθεια του Σαριπάρογλου.

Από την Θύελλα ξεχώρισαν οι Ρήγας, Βόγκλι και Τσαρούχας, ενώ από τη Νέα Ζίχνη ο 14χρονος Σαριπάρογλου και οι 15χρονοι Γεωργιάδης Γ, Ταζές και Τάτος Δ.

Εύκολο το έργο του κ. Καρασάββα. Επόπτες οι κ.κ. Παπανικολάου και Τσίκου.

ΘΥΕΛΛΑ: Δουλγέρης Αρ, Σαμαράς Ι, Γκέλης Δ, Λαμπούρης Μ, Ποργιάζης, Κλιάμπας, Τσαρούχας, Δημητρακόπουλος, Μαλαματένιος, Βόγκλι, Ρήγας.

Αλλαγές μπήκαν οι Γεμενετζής, Ηλιάδης, Σιδηρόπουλος και Καραμούτας.

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ           3

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                0

Καθαρή νίκη

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη, η Μονόβρυση επικράτησε του Νέου Σουλίου με 3-0.

Ο «Ηρακλής» ήταν καλύτερος και εκμεταλλευόμενος την απειρία του αντιπάλου του πέτυχε μια καθαρή και δίκαιη νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 40’ ο Πεχλιβανίδης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Στο 55’ ο Καραμβαλάσης με σέντρα-σουτ πραγματοποίησε το 2-0. Στο 70’ ο Πάντσιος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Από τον «Ηρακλή» διακρίθηκαν οι Δήμου, Ράδος Δ και Αθανασιάδης, ενώ από τον «Πανσουλιακό» οι Σίκαλος Μ, Σίκαλος Χρ και Γκαρίπης.

Καλή η διαιτησία του κ. Φραγκάκη. Επόπτες οι κ.κ. Σαπαρδάνης και Κιοσσές.

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ: Κολόκθας, Σένια(Σελιμάς), Ράδος Δ, Δήμου(Ράδος Ρ), Καρακολίδης, Κουρούς, Καράβαγης, Πεχλιβανίδης, Αθανασιάδης(46’ Πάντσιος), Κεβάνι, Καραμβαλάσης.

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ: Καμτσιούρης, Γκαρίπης, Πιπίνης, Αγοράκης, Γκύζης, Σίκαλος Χρ, Σίκαλος Μ, Τσάγκας, Φιλέντας, Τζελέπης, Μπεντούλης.

Αλλαγές μπήκαν οι Σταμάτης, Παπαθεοδώρου, Μαραθωνίτης και Σάββας.

ΡΕΠΟ: ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ

Νίκες για Νεοχώρι, 1800, Μεγαλοχώρι & Δραβήσκο, «Χ» για Χείμαρρο-Σιδηρόκαστρο & για Άνω Ποροϊα-Άνω Μητρούσι (Α1) 4-10-2020

Πανσερραϊκός: Φιλική νίκη στην Τρίγλια με 2-1