Νίκες για Μεγαλοχώρι, Καπνόφυτο, Άγιο Πνεύμα, Εμμανουήλ Παπά και Λευκώνα (Ανώτερη Α’ και Β’ Όμιλος) 15-12-2019

0

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ               0

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ                2

Ασταμάτητος ο «Κεραυνός»

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο το Μεγαλοχώρι επικράτησε εκτός έδρας του Ποντισμένου με 2-0.

Το ματς διεξήχθη σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας, δημιούργησαν ευκαιρίες και δίκαια έφτασαν στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους προσπάθησαν, χωρίς όμως να μπορέσουν να πάρουν κάτι θετικό από την αναμέτρηση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 37’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παπά ο Κυριάκογλου με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 79’ ο Μεσιούρης με κοντινό πλασέ έγραψε το τελικό 0-2.

Από τον «Κεραυνό» διακρίθηκαν οι Γκότσικας Π, Μαϊκόπουλος και Μεσιούρης.

Καλή η διαιτησία του κ. Σαφούρη. Επόπτες οι κ.κ. Αχιλλεύς και Καμπαρτίνας.

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ: Μπαρακλής, Κυριάκογλου Κ(60’ Μαυρούδης Χρ), Φωτίου Δ, Μαϊκόπουλος Χρ, Νάτσιος Φ, Παπάς Αγ(82’ Σκριτάκης), Μπούρας Ευαγ(70’ Τζουμαϊλής), Γκότσικας Π, Καριοφύλλης Ι, Μεσιούρης Αθ, Χουρουζίδης Θ.

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ                   0

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                      4

«Καρέ» για τους «Ακρίτες»

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τρία στην επανάληψη το Καπνόφυτο επικράτησε του Μοναστηρακίου με 0-4.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν από την αρχή τα ηνία του αγώνα, δημιούργησα ευκαιρίες και πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους προσπάθησαν, αλλά υποτάχτηκαν στην ανωτερότητα του αντιπάλου τους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ ο Χουρδάρης έκανε το 0-1. Στο 55’ ο Ζαφειρίδης πραγματοποίησε το 0-2. Στο 60’ ο Κούρτογλου πέτυχε το 0-3. Στο 70’ ο Ηλιάδης διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Από τους «Ακρίτες» διακρίθηκαν οι Ηλιάδης και Μπέτας.

Καλή η διαιτησία του κ. Γαβριήλ. Επόπτες οι κ.κ. Αναστασίου και Μαργαριτόπουλος.

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ: Αντωνιάδης, Λεβέντης, Δεληγιάννης, Μπέτας(55’ Ηλιάδης), Χουρδάρης(70’ Σαββίδης), Σαχπαζίδης, Αϊβατζίδης, Κούρτογλου, Αναγνώστου, Ζαφειρίδης, Καραγιαβουρίδης.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ            8

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018                           0

Άνετη επικράτηση

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Εμμανουήλ Παπάς φιλοδώρησε με οκτώ τέρματα τη Νιγρίτα.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα της αναμέτρησης και σημειώνοντας οκτώ γκολ έφτασαν άνετα και δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση, αλλά σίγουρα η ποιότητα της Νιγρίτας δεν κρίνεται από αυτό το παιχνίδι που βρέθηκε σε κακή ημέρα και πλέον κοιτάει τα επόμενα ματς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 9’ ο Σελαλματζίδης έκανε το 1-0. Στο 14’ ο Γουραλές πραγματοποίησε το 2-0. Στο 29’ ο Γουραλές πέτυχε το 3-0. Στο 40’ ο Ζαχαριάδης Γ σημείωσε το 4-0. Στο 45’ ο Σελαλματζίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Στο 62’ ο Ζαχαριάδης έκανε το 6-0. Στο 69’ ο Σελαλματζίδης πραγματοποίησε το 7-0 και στο 80’ ο Σελαλαμτζίδης με το τέταρτο προσωπικό του γκολ έγραψε το τελικό 8-0.

Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Σελαλματζίδης, Ζαχαριάδης και Γουραλές, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Τσιμπούκας, Χαριτίδης και Καρράς.

Άψογη η διαιτησία του κ. Καρασάββα. Επόπτες οι κ.κ. Ντεμάι και Βασίλογλου.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ: Θεοχαρίδης(74’ Κιοσσές), Δάμπας, Χατζηνικόλας(46’ Πράπας), Γουραλές(56’ Τσιούδας), Κωνσταντινίδης, Σελαλματζίδης, Παπαλάς, Μοναστηρλί, Ζαχαριάδης Γ(65’ Ζαχαριάδης Ν), Στεργιάδης, Κυριαζίδης.

ΝΙΓΡΙΤΑ: Ματζούκας, Καρράς, Βαγενάς(43’ Κατσιώλας), Τσιμπούκας, Θεοδωρούδης, Παραλής, Χατζηστραβός(70’ Καλάης), Σαλονικιός, Τσίκαλας, Ρραπάι(46’ Ζουριάκας), Χαριτίδης.

ΛΕΥΚΩΝΑΣ               3

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ             0

Δίκαιη νίκη

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη ο Λευκώνας επικράτησε του Βαλτοτοπίου με 3-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα.

Στο δεύτερο μέρος ο «Ολυμπιακός» πέτυχε άλλα δύο γκολ και καθάρισε την αναμέτρηση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπατσιβάρη ο Γιαννακόπουλος με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο 60’ ο Μπατσιβάρης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 70’ ο Θεοδωρίδης Π με πέναλτι πραγματοποίησε το 2-0. Στο 80’ ο Κουρούς αντίκρισε και αυτός την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Στο 87’ μετά από ωραία συνεργασία των πιτσιρικάδων Κώστογλου και Γανίκα, ο τελευταίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Από τον «Ολυμπιακό» διακρίθηκαν οι Γανίκας Ηλ, Τοκατλίδης και Γιαννακόπουλος.

Μέτρια η διαιτησία του κ. Φράγκαλα. Επόπτες οι κ.κ. Βακουφτσής και Μαυρίδης.

ΛΕΥΚΩΝΑΣ: Πολυχρονίδης, Γανίκας Ν, Πλουμής Θ, Τοκατλίδης, Χατζηθεοδώρου(46’ Κώστογλου), Γιαννακόπουλος, Μπατσιβάρης, Σαμαρτζίδης(75’ Θεοδωρίδης Ν), Χομόζονλης, Θεοδωρίδης Π(85’ Γανίκας Ηλ), Ελευθεριάδης Κ.

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                 3

ΗΡΑΚΛΗΣ                         1

«Τρένο» το Άγιο Πνεύμα

Την τρελή του πορεία συνεχίζει το Άγιο Πνεύμα το οποίο κατέβαλε την αντίσταση του Ηρακλή με 3-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και δίκαια έφτασαν στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί, πίεσαν, έφτασαν στην ισοφάριση, αλλά στο τέλος δεν μπόρεσαν να φύγουν με ένα θετικό αποτέλεσμα από τον αγωνιστικό χώρο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 30’ μετά από ωραία ομαδική συνεργασία ο Στοϊκος Ι με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 52’ ο Ηρακλής ισοφάρισε σε 1-1. Στο 55’ ο Αρβανίτης με ωραίο διαγώνιο σουτ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 90’ ο Αρβανίτης κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αρβανίτης ο οποίος έγραψε το τελικό 3-1.

Από το Άγιο Πνεύμα διακρίθηκαν οι Στοϊκος Ι, Αρβανίτης και Παπαδόπουλος.

Καλή η διαιτησία του κ. Μπάτσιου. Επόπτες οι κ.κ. Πούλιος και Παπαποστόλου.

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ: Τσίκος, Παπαδόπουλος(70’ Αναστασιάδης), Πατραμάνης, Δρουμαλιάς, Μήλιος, Μπάλτσιος, Στοϊκος Ι, Αρβανίτης, Δράκογλου(80’ Κακούρος), Κόσσιφας(85’ Κεφαλάς), Κτίστου.