Καταιγίδα…

0

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                            5

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ              0

Τα «λιοντάρια» έριξαν άλλη μία πεντάρα στο Νέστο Χρυσούπολης και απέδειξαν για ακόμη μία φορά πως έχουν ομάδα για υψηλότερες κατηγορίες

Καταιγιστικός ήταν για ένα ακόμη παιχνίδι ο Πανσερραϊκός, ο οποίος φιλοδώρησε με πέντε τέρματα τον Νέστο Χρυσούπολης, όπως και στον πρώτο αγώνα και δείχνει πανέτοιμος για τα μπαράζ ανόδου.

Η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο και με άλλα δύο γκολ στην επανάληψη έφτασε δίκαια και άνετα στους τρεις βαθμούς της νίκης και συνεχίζει το αήττητο σερί της.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 10’ ο Γκούρτσας με σουτ έκανε το 1-0. Στο 31’ ο Conci με ωραία ατομική ενέργεια πραγματοποίησε το 2-0.  Στο 40’ πάλι ο Conci με σουτ πέτυχε το 3-0. Στο 50’ ο Ολαϊτάν κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκούρτσας, ο οποίος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Τελικό 5-0 έγραψε ο Γκούρτσας σημειώνοντας χατ τρικ.

Στο 71’ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, λόγω απ’ ευθείας κόκκινης κάρτας.

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Σοϊλεμέζογλου, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Κασμερίδης, Καλί(59′ Τριανταφύλλου), Ψάλτης, Όμο, Conci(63′ Κιουτσεκτσίδης), Γεωργιάδης, Ολαϊτάν, Γκούρτσας(72′ Παπαβασιλείου).

Νέστος Χρυσούπολης (Κετσιεμενίδης): Δεμένικος, Μπλιός, Φραγκούλης, Δόντσος, Παπαδόπουλος, Αδαμάκης, Μπαϊκαρά, Λαζαρίδης, Γεωργιάδης, Αρέτας, Ποδαράς

Ανατροπή και νίκη… για την Δόξα Κάτω Καμήλας!

Σημαντική νίκη για τους Ικάρους, απρόσμενη ήττα ο Πανσερραϊκός (Γ’ Εθνική-Μπασκετ) 8-3-2020