Άλλα Αθλήματα

Καλλιτεχνική Κολύμβηση: Πρωταθλητής ο Πανσερραϊκός στις κορασίδες Α’!

0

Το τμήμα Καλλιτεχνικής κολύμβησης του Πανσερραϊκού, αναδείχτηκε πρωταθλήτρια ομάδα, στην Καλλιτεχνική Κολύμβηση Κορασίδων Α’, που διεξήχθη στο κολυμβητήριο της Λάρισας. Ο σύλλογος μας, πρώτευσε στην τελική βαθμολογία των σωματείων με 82 βαθμούς, με δεύτερο τον ΚΟΗ που συγκέντρωσε 68 β. και τρίτο τον ΝΟ Χανίων με 65.

Η πρωτιά σε πανελλήνιο επίπεδο, επιβεβαιώνει την καλή προετοιμασία για τα κορίτσια μας (σε εγκαταστάσεις, που δεν πληρούν τις σύγχρονες προδιαγραφές) που τα πήγαν αρκετά καλά και στο πρωτάθλημα κορασίδων Β’ στο πρωτάθλημα της Αθήνα, πριν απο λίγες μέρες.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’

Το ντουέτο Δάμπαλη – Καραμανίδου Εστ. και η ομάδα του Ελεύθερο, ήταν οι πρωταγωνίστριες στη δεύτερη μέρα των αγώνων κατακτώντας την δεύτερη θέση στο ντουέτο και το ασημένιο μετάλλιο, ενώ στο Ελεύθερο ομαδικό η ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός κατέκτησε την Τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Συγκεκριμένα την 2η θέση στο ντουέτο με την Δαμπάλη Θάλεια και την Καραμανίδου Εστέλλα συγκεντρώνοντας 73,5312 β (1η θέση στο ντουέτο του ΑΟΘ με 75,2427 β. και 3η θέση στο ντουέτο του Ηρακλή με 71,7801 β.(

Τα άλλα δύο ζευγάρια που συμμετείχαν στο αγώνισμα κατέκτησαν την 11η θέση για τις Καρανανίδου Ελεονώρα και Τρεβλοπούλου Μαρία Και 34η θέση για τις Μπουζουρα Μαρία και Κουτλιου Ευαγγελία στην πρώτη τους εμφάνιση στο ντουέτο

Στο Ελεύθερο ομαδικό οι γοργόνες του ΜΓΣ Πανσερραϊκός κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο συγκεντρώνοντας 68,9447 β.. την ομάδα αποτελούσαν οι αθλήτριες :

Δαμπάλη Κωνσταντίνα και Μπουζουρα Μαρία

Την τελευταία ημέρα των αγώνων οι αθλήτριες του ΜΓΣ Πανσερραϊκός κατέκτησαν ένα ακόμη ασημένιο μετάλλιο και ένα χάλκινο στο σόλο.

Συγκεκριμένα την 2η θέση στο κομπο κατέκτησε η ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός που αποτελούσαν οι αθλήτριες:

Δαμπάλη Κωνσταντίνα

Μπουζουρα Μαρία

Αναπληρωματικη Κούτλιου Ευαγγελία

Ενώ την 3η θέση στο σόλο κατέκτησε η Δαμπάλη Θάλεια με την Καραμανίδου Εστέλλα να κατακτά την  8η θέση στο ίδιο αγώνισμα.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β’

Το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ/ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β 2021 πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα στο ΟΑΚΑ το τετραήμερο 23-26 Σεπτεμβρίου 2021 με την συμμετοχή περισσότερων από 19 αθλητικών σωματείων.

Τα κορίτσια του Πανσερραϊκού αν και προπονήθηκαν μόνο 3 εβδομάδες γι αυτό το πρωτάθλημα, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και κατόρθωσαν να καταλάβουν την 6η θέση στο COMPO την 12η θέση στο ντουέτο, και την 14η θέση στο ΣΟΛΟ, ενώ η ομάδα κατέλαβε την 9η θέση μεταξύ των 19 σωματείων που συμμετείχαν στους αγώνες